Legenda kina nie chodzi na swoje filmy. Oto rozbrajający powód

0

Martina Scorsese nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Reżyser takich dzieł, jak "Taksówkarz", "Chłopcy z ferajny" czy "Wilk z Wall Street" przyznaje, że nie przepada za oglądaniem swoich filmów w kinach. Jak się okazuje - jego powód jest całkiem prozaiczny.

Legenda kina nie chodzi na swoje filmy. Oto rozbrajający powód
Martina Scorsese (Wikimedia commons, NEIL GRABOWSKY)

W rozmowie z portalem UNILAD reżyser "Legionu Samobójców", David Ayer przyznał, że nie znosi oglądania swoich filmów po ich ukończeniu.

Dosłownie nie mogę oglądać niczego, co nakręciłem. Widzę wtedy tylko błędy i to, co mogłem zrobić, jak spisać się lepiej - wyjaśnił.

Jak się okazuje - powód dla którego Scorsese nie przepada za chodzeniem do kina na swoje filmy, jest dużo bardziej prozaiczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sposób na wyższą emeryturę. Ekspert: rezygnacja z ZUS to błąd

Wielki niski reżyser

Najnowsze dzieło Scorsese, "Czar krwawego księżyca", zostało nominowane do Nagrody Akademii Filmowej dla najlepszego filmu oraz najlepszego reżysera. Przy tej okazji ekipa filmowa udzieliła wywiadu dla Variety.

Scorsese wyjawił w nim, dlaczego nie ogląda w kinach swoich własnych filmów. Jak się okazało, ma ku temu bardzo przyziemny powód.

Ja tego nie robię. Ludzie dużo rozmawiają i się przemieszczają. Jestem niski i zawsze przede mną usiądzie duża osoba. To samo jest z Broadwayem - nie mogę iść do teatru. Ktoś stoi przede mną i już ani nie widzę sceny, ani nie słyszę przedstawienia - zauważył Scorsese.

Reżyser dodał, że im jest starszy, tym bardziej lubi pokazy w IMAX, gdzie może usiąść z tyłu sali i po prostu patrzeć w górę.

Scorsese zauważył też, że w ostatnim czasie widzowie na regularnych seansach stali się głośniejsi i bardziej hałaśliwi, niż kiedyś. Dodał jednak, że wspieranie kin jest dla niego wciąż bardzo ważne. Sam też to robi, tylko stara się wybierać na seanse już po popremierowym boomie, kiedy sale kinowe nie są przeludnione.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić