aktualizacja 

TVP przeprasza Monikę Olejnik. Dziennikarka odpowiada

8

Monika Olejnik była często celem krytyki ze strony Telewizji Polskiej. W okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości, pojawiały się materiały medialne oczerniające ją, co znalazło potwierdzenie w wyroku sądowym. Jakie są jej przemyślenia na temat obecnych przemian w TVP i czy satysfakcjonują ją przeprosiny, które zostały wyemitowane na antenie tej stacji?

TVP przeprasza Monikę Olejnik. Dziennikarka odpowiada
Dziennikarka Monika Olejnik w studiu telewizyjnym WOŚP na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Olejnik znana jest ze swojej działalności charytatywnej, wspiera także Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, prowadzonej. Jakie jest jej zdanie na temat działań inicjatywy Juka Owsiaka?

Uwielbiam WOŚP i Jurka Owsiaka. Uczestniczę co roku w jego aukcji i licytacji, bo uważam, że musimy pomagać sobie i innym oraz że powinnyśmy być wszyscy razem. I to jest fantastyczne, że nie jesteśmy tylko raz w roku, ale cały czas i będziemy do końca świata - powiedziała Monika Olejnik w rozmowie z portalem "Jastrząb Post".

W bieżącym roku dziennikarka zdecydowała się zaoferować na aukcję WOŚP wspólne bieganie i niespodziankę z zakresu literatury i muzyki. Interesanci nie kryją entuzjazmu, a obecna najwyższa oferta to przekraczające siedemnaście tysięcy złotych. Aukcja zbliża się ku końcowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Zakościelny o powrocie serialu "Kryminalni". "Dostałem taką propozycję"

Ocena zmian w TVP przez Monikę Olejnik

Jak dziennikarka postrzega obserwowane zmiany w Telewizji Polskiej? Czy uważa je za zadowalające? Po emisji głównego serwisu informacyjnego TVP wyemitowano przeprosiny skierowane do Moniki Olejnik.

W 2018 roku program "Alarm" insynuował, że dziennikarka mogła mieć związek z prywatyzacją kamienic w stolicy. Sąd rok temu orzekł, że materiał ten był szkalujący dla dziennikarki, która nabyła mieszkanie w uczciwy sposób. Czy te przeprosiny spełniły jej oczekiwania?

Na razie zmian nie widzę i na razie się cieszę, że TVP mnie przeprosiło za skandaliczny program o mnie. Żałuję tylko, że to nie było za czasów pani Holeckiej, pana Adamczyka i tych, którzy niszczyli polskie media. Wolałabym, żeby przeprosili mnie ci, którzy zawinili, ale jestem zadowolona, że nastąpiły wreszcie przeprosiny - komentuje Olejnik w rozmowie z serwisem "Jastrząb Post".
Autor: ASD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić