Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Maciej Stuhr dosadnie o zachowaniu polskich kibiców. "Nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów"

717

Przed meczem Polska–Anglia angielscy piłkarze w poruszającym geście wyrazili poparcie dla ruchu "Black Lives Matter", co zostało wygwizdane przez część polskich kibiców. Zachowanie Polaków ostro skrytykował Maciej Stuhr. "Nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów" - napisał na Facebooku.

Maciej Stuhr dosadnie o zachowaniu polskich kibiców. "Nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów"
Maciej Stuhr skrytykował zachowanie polskich kibiców (AKPA, Twitter)

Przed środowym meczem Polska-Anglia w eliminacjach do Mistrzostw Świata w piłce możnej Anglicy uklęknęli na znak walki z rasizmem. Angielscy piłkarze klękają od czasu, gdy rozpowszechniony został ruch "Black Lives Matter", zapoczątkowany po śmierci George’a Floyda w USA.

Angielscy piłkarze klękają przed meczem

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gest Anglików został głośno wygwizdany przez część kibiców biało-czerwonych. Bardzo nie spodobało się m.in. Maciejowi Stuhrowi, który na Facebooku w ostrych słowach skrytykował zachowanie Polaków

Maciej Stuhr ostro o Polakach

"Polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie 'nie poparli'. Wygwizdali" - napisał aktor w mocnym poście. "Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem, że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć"

Dziś już tak nie myślę. Po prostu tacy jesteśmy i tego chcemy. Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Mamy w dupie trójpodział władzy i wolne media. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi - napisał rozgoroczony aktor.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Remis Polaków na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni na pierwszych stronach gazet
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić