Mało kto o tym wie. Donald Tusk brał ślub dwa razy

77

Niedawno Donald Tusk ponownie został premierem. Mimo że o liderze PO sporo się mówi, mało kto wie, że były szef Rady Europejskiej brał ślub dwa razy. Oto szczegóły.

Mało kto o tym wie. Donald Tusk brał ślub dwa razy
Donald Tusk wziął ślub cywilny z Małgorzatą Sochacką w 1978 roku. (Instagram, PAP)

O Donaldzie Tusk znowu zrobiło się bardzo głośno. 11 grudnia br. bowiem posłowie udzielili mu wotum zaufania. Lider PO ponownie został premierem. Mimo że o przeszłości Tuska pisano już wiele, mało kto jednak pamięta, że polityk miał dwa śluby z Małgorzatą Sochacką - później Tusk.

Małgorzata i Donald Tuskowie poznali się podczas studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Pobrali się na trzecim roku studiów, po 3 miesiącach znajomości. Wówczas zdecydowali się na ślub cywilny.

To był deszczowy dzień 1978 roku. Ślub odbył się w Gdańsku, a wesele w Gdyni, żeby nikt nie czuł się gorszy. Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach - wspominał w jednym z postów na Instagramie Donald Tusk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krytyczny Tusk. "Odwaga bardzo staniała"

Po czterech latach urodził się syn Michał. W 1987 r. na świat przyszła córka Katarzyna.

Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły - mogłoby się zdawać - całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj - napisał obecny premier.

Ślub kościelny po 27 latach

Okazuje się jednak, że Małgorzata i Donald Tuskowie po wielu latach zdecydowali się na ślub kościelny. Dokładnie po 27 latach małżeństwa.

W 2005 r. Donald Tusk zawarł sakramentalny związek małżeński z Małgorzatą w Kościele katolickim. W tym samym roku startował w wyborach prezydenckich. Uroczystość była dyskretna. Związek pobłogosławił arcybiskup Tadeusz Gocłowski.

Lider PO w biograficznej książce "Szczerze" wyznał, że do ślubu kościelnego namówiły go koleżanki z partii Zyta Gilowska i Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Jesteś chrześcijaninem, możesz zostać prezydentem, załatw to jak najszybciej" - wspomina w biografii.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić