Marcin Gortat zapytany o poglądy Edyty Górniak. Tak odpowiedział

47

Marcin Gortat nie ukrywa, że jest zwolennikiem szczepień. Gdy został zapytany o postawę Edyty Górniak, którą uznaje się za zagorzałą koronasceptyczkę, wybrnął dość sprytnie.

Marcin Gortat zapytany o poglądy Edyty Górniak. Tak odpowiedział
Marcin Gortat, Edyta Górniak (akpa)

Marcin Gortat to jeden z najpopularniejszych polskich sportowców. Przez wiele lat zachwycał swoimi koszykarskimi umiejętnościami. Grał w naszej reprezentacji, a ponadto rywalizował na parkietach NBA.

Obecnie jest już na sportowej emeryturze. To sprawia, że ma więcej czasu, by zajmować się codziennością. Ostatnio odniósł się chociażby do wątku szczepień. Użył mocnych słów.

Ja jestem za tym, żeby się szczepić. Szczepiłem się już dwukrotnie. Teraz miałem brać trzecią, ale ze względu na loty zdecydowałem się, że przełożę o parę dni. Jestem szczepionkowcem, nie rozumiem antyszczepionkowców, słyszę twierdzenia niektórych gwiazd i osób na temat tez antyszczepionkowych, to naprawdę ręce opadają. Gdy słyszy się, że witaminy wystarczą, a nie szczepionka. Powiedzcie to ludziom, którzy umarli, że mogli brać witaminy. Na dzień dzisiejszy ja jestem za tym, aby się szczepić. Po to, aby chronić ludzi, przyjaciół i rodzinę wokół siebie i normalnie funkcjonować - powiedział w rozmowie z jastrzabpost.pl.

Marcin Gortat o poglądach Edyty Górniak

Reporterka zapytała go również o poglądy Edyty Górniak, która bardzo sceptycznie zapatruje się na koronawirusowe wątki. Jak odpowiedział?

Nie rozmawialiśmy na ten temat. Edyta ma swoje zdanie i ma prawo do tego. Aczkolwiek nie uważam, żeby tezy, które były wypowiadane – nie mówię, że chodzi mi o te, które mówiła Edyta – ale tezy wypowiadane przez wiele osób, są błędne. Nie mamy tej wiedzy na temat jak ten wirus działa, albo jak ta szczepionka działa. Myślę, że są więksi eksperci, większe autorytety, które wiedzą i jeżeli te autorytety mówią, że trzeba się zaszczepić, to po prostu się szczepimy - zaznaczył Gortat.
Zobacz także: Owsiak o Radiu Maryja. Takich słów można było się spodziewać
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić