Mariusz Kamiński po głodówce. Dietetyczka oceniła jego kondycję

3

Po niemalże dwutygodniowym pobycie w zakładzie karnym, Mariusz Kamiński razem z Maciejem Wąsikiem odzyskali wolność. Stało się to dzięki kolejnemu aktowi ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę. W więzieniu były minister spraw wewnętrznych i administracji podjął głodówkę, co nie pozostało bez wpływu na jego kondycję.

Mariusz Kamiński po głodówce. Dietetyczka oceniła jego kondycję
(X, Michał Karnowski)

Mariusz Kamiński w przeszłości zajmował stanowisko szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ministra. W styczniu bieżącego roku trafił do więzienia za nadużycia i przekroczenie uprawnień w związku ze sprawą tzw. afery gruntowej. Po okresie blisko dwóch tygodni został zwolniony z aresztu, co było rezultatem zastosowania przez prezydenta prawa łaski.

Mariusz Kamiński w więzieniu zdecydował się na protest głodowy, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec zatrzymania. W ciągu ostatnich dni wiele mówiło się o jego stanie zdrowia, który rzekomo znacznie się pogorszył. Były szef CBA w rozmowie z Danutą Holecką ujawnił, jak został potraktowany w ostatnich dniach, gdy został przymusowo dokarmiony.

W końcu wsadzono mi mniej więcej pół metra takiej plastikowej rury do przełyku. Zostałem związany pasami i dokonano tej czynności zupełnie bez potrzeby, bo przecież już była w przestrzeni publicznej informacja, że to jest kwestia dnia lub dwóch, że prezydent mnie uwolni. Zadano mi to cierpienie - powiedział Kamiński w TV Republika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Zakościelny o powrocie serialu "Kryminalni". "Dostałem taką propozycję"

Jak prezentuje się Mariusz Kamiński po opuszczeniu murów więzienia?

Wyjście Mariusza Kamińskiego z więzienia było szeroko transmitowane przez polskie stacje telewizyjne. Już z pierwszych nagrań było widać, że poseł Prawa i Sprawiedliwości nie prezentuje się najlepiej. Towarzyszyli mu inni politycy, a na jego twarzy malowało się zmęczenie. Jego wygląd skomentowała Hanna Stolińska, dietetyczka kliniczna.

Pan Kamiński jest bardzo szczupły, a teraz zdecydowanie wygląda na bardzo osłabionego. Stracił zapewne dużo masy mięśniowej, która była wykorzystywana na cele energetyczne przez jego organizm - powiedziała ekspertka w rozmowie z Plotek.pl.

Poniżej przedstawiamy, jak Kamiński wyglądał podczas niedawnej wizyty w Republice.

Autor: ASD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić