aktualizacja 

Meghan i Harry wydali oświadczenie. Para ma dość dezinformacji na Spotify

36

Meghan i Harry są kolejnymi znanymi osobami, które zareagowały na kontrowersje związane z podcastem Joe Rogan Experience i jego fałszywymi twierdzeniami na temat szczepionki przeciw Covidowi.

Meghan i Harry wydali oświadczenie. Para ma dość dezinformacji na Spotify
Harry i Meghan nie podoba się to, co robi Spotify ws. podcastu Joego Rogana (fot. Getty)

W ostatnich dniach słynni muzycy Neil Young i Joni Mitchell usunęli cały swój katalog z usługi Spotify w ramach protestu. Inne gwiazdy z kolei wypowiadały się krytycznie o braku działań serwisu wobec dezinformacji rozpowszechnianych przez Joego Rogana na platformie.

Teraz w oświadczeniu wydanym przez fundację Archewell, Meghan i Harry wyrazili własne zdanie.

Zobacz także: Zobacz: Najmłodsza prawnuczka królowej Elżbiety II. Lilibet nie będzie księżniczką
"Od początku istnienia Archewell pracowaliśmy nad rozwiązaniem globalnego kryzysu dezinformacyjnego. Setki milionów ludzi codziennie cierpią z powodu poważnych szkód spowodowanych nieprawdziwymi informacjami. W kwietniu zeszłego roku nasi współzałożyciele zaczęli komunikować swój niepokój związany z realnymi konsekwencjami dezinformacji na temat Covid-19 w Spotify" – poinformował rzecznik fundacji.

Para podkreśliła, że chce, aby Spotify wprowadziło zmiany na swojej platformie, które pomogą w rozwiązaniu kryzysu zdrowia publicznego.

"Oczekujemy, że Spotify zajmie się tym. Jesteśmy zobowiązani do kontynuowania naszej współpracy, tak jak było do tej pory" – oznajmili.

Oświadczenie pojawiło się tydzień po tym, jak Spotify przejęło kontrolę nad produkcją podcastów Meghan i Harry'ego. Choć para podpisała w grudniu 2020 r. z serwisem duży kontrakt mający opiewać na 18 mln funtów, to od tamtego czasu zrealizowała tylko jeden podcast. Spotify ma przysłać im "na pomoc" własnych producentów, którzy sprawią, że produkcja podcastów ruszy mocno do przodu.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić