Mentorka z "Projekt Lady" radzi, jak poprawnie używać noża i widelca

18

Irena Kamińska-Radomska to specjalistka od etykiety, która zasłynęła dzięki roli mentorki w programie "Projekt Lady". Kobieta uczyła uczestniczki zasad dobrego zachowania i kultury podczas posiłków czy ważnych spotkań. Teraz rad udziela na Instagramie, gdzie pokazała, jak poprawnie używać noża i widelca.

Mentorka z "Projekt Lady" radzi, jak poprawnie używać noża i widelca
Mentorka z "Projekt Lady" radzi, jak poprawnie używać noża i widelca (AKPA, AKPA)

Choć robimy to codziennie, okazuje się, że nie zawsze jedzenie sztućcami to czynność wykonywana przez nas poprawnie. Przynajmniej nie według zasad dobrych manier, które w niektórych okolicznościach są bardzo wskazane. Jedzenie wspólnych posiłków z rodziną czy współpracownikami, albo spotkania biznesowe to moment, w którym rada mentorki z "Projektu Lady" może się przydać.

Irena Kamińska-Radomska wystąpiła w telewizyjnym show w roli specjalistki z zakresu etykiety, protokołu dyplomatycznego i dress code'u. Mentorka uczestniczek programu udziela porad nie tylko swoim klientom czy widzom programu TVN. Robi to również na Instagramie, gdzie postanowiła zasugerować internautom, w jaki sposób używać widelca i noża podczas jedzenia.

Choć wydaje się to oczywiste, w jaki sposób jeść sztućcami, zdaniem Kamińskiej-Radomskiej, warto dodać tej czynności nieco elegancji. Rozmiar sztućców nie ma znaczenia, podkreśliła. Zarówno małymi, jak i większymi należy posługiwać się w taki sam sposób. Sekret tkwi w sposobie nakładania jedzenia na widelec.

I tymi sztućcami będę się posługiwała w dokładnie taki sam sposób jak i tymi większymi. Ładniej jest nakładać sobie na grzbiet widelca, a nie na tę wewnętrzną część - powiedziała w opublikowanym nagraniu.

Kamińska-Radomska miała przed sobą dwa rozmiary sztućców. Mniejsze i większe służą do jedzenia dwóch różnych dań - pierwsze do przystawki, a drugie do dania głównego. Nóż i widelec do przystawki są węże i krótsze, a te do dania głównego mają nieco większy rozmiar. - Poza tym wyglądają identycznie - informuje ekspertka.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Mówimy "smacznego!” - kiedy wypada, a kiedy nie?
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić