Mijają cztery lata od śmierci Pawła Królikowskiego. Tak uczciła go rodzina

2

W 2020 roku z powodu choroby spowodowanej tętniakiem mózgu zmarł jeden z najbardziej lubianych aktorów w Polsce - Paweł Królikowski. Miał 58 lat. Widownia pokochała go jako Kusego w serialu "Ranczo", ale na swoim koncie miał dużo więcej znamienitych ról. W czwartą rocznicę śmierci odwiedziliśmy grób aktora na warszawskim Cmentarzu Wojskowym.

Mijają cztery lata od śmierci Pawła Królikowskiego. Tak uczciła go rodzina
Rodzina i bliscy uczcili pamięć zmarłego cztery lata temu aktora (AKPA, materiały własne)

Kusy to było niemal jego drugie imię. Fani uwielbiali go z serialu "Ranczo", gdzie z roli miejscowego pijaka na oczach widzów stawał się ukochanym Lucy i najporządniejszym mieszkańcem Wilkowyj. To jednak nie była jego jedyna pamiętna rola.

Wielbiciele mocniejszego kina znali go jako Igora Rosłonia w filmach "Pitbull" i "Pitbull. Nowe porządki" a widzowie serialu "Belfer" jako komendanta Sławomira Słotę.

Niestety prywatne życie Pawła Królikowskiego nie miało happy endu. W 2015 r. przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Zmarł 27 lutego 2020 r., rok po przejściu operacji neurochirurgicznej, której poddał się w związku z wykrytym guzem mózgu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bogdan Kalus o zwolnieniach w TVP i powrocie serialu "Ranczo"
Kilka lat chorował. Kilka lat przed jego śmiercią dowiedziałem się, że wylądował w szpitalu i czeka go operacja, potem stanął na nogach. Nie zawsze dawał sobie pomóc. Było trudno mu pomóc. Był zbyt inteligentny, zbyt uparty, ambitny — wspominał brat aktora, Rafał Królikowski w "Pytaniu na śniadanie".

Czwarta rocznica. Rodzina pamięta

Aktor spoczął na warszawskim Cmentarzu Wojskowym, a dokładnie w Alei Zasłużonych. Jego grób zdobi niezwykły nagrobek w postaci jasnej płyty z pęknięciem w kształcie krzyża. Znajduje się też na niej cytat podpisany nazwiskiem aktora. "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech....".

Jak wyjaśnił syn aktora, Antoni Królikowski, to cytat z jednej z piosenek, jaką napisał Paweł Królikowski.

Napis "Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech.." to ulubiony cytat naszej rodziny z jednej z piosenek, jakie tata napisał do popularnego w latach 90. programu dla młodzieży "Truskawkowe studio" - wyjaśnił Antek Królikowski.

Rodzina pamiętała o uczczeniu czwartej rocznicy śmierci aktora. Na jego grobie popołudniu stało 10 zapalonych zniczy. Pojawiły się też dwie wiązanki, hiacynt a także dostojny bukiet białych lilii.

Jest też tabliczka z podpisem "Pamiętamy. Akademia Teatralna", która dowodzi, że pamięć o aktorze jest pielęgnowana nie tylko w rodzinie, ale też w branży teatralnej. W ciągu ostatnich lat życia, od 2018 do 2020 roku, Paweł Królikowski był prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

Klan Królikowskich, czyli historia aktorskiej rodziny

Najgłośniej w tej chwili mówi się o Antonim Królikowskim, który w atmosferze skandalu rozstał się z aktorką Joanną Opozdą, z którą ma synka Vincenta. Dziś u boku Antoniego spotkać można 27-letnią Izabelę Banaś, absolwentkę prawa.

Jan Królikowski co prawda nie zajął się stricte samym aktorstwem, ale niewątpliwie obracał się w tym towarzystwie, co doprowadziło go do... Joanny Jarmołowicz - aktorki znanej z "Planety Singli", z którą dziś młodszy brat Antoniego Królikowskiego ma synka, Józefa.

Ich siostra, Julia Królikowska ma zaledwie 24 lata a też jest już mamą. W 2021 roku wyszła za starszego o 10 lat sportowca Jakuba Piotra Nowaka, z którym pod koniec zeszłego roku doczekała się dziecka. W 2001 roku na świat przyszła najmłodsza córka Pawła i Małgorzaty Królikowskich, Marcelina. Najmłodszy z całej tej rodziny jest Ksawery Królikowski, który ma 17 lat.

Jednak Paweł Królikowski miał jeszcze jednego, nieślubnego syna. Prawda o nim wyszła na jaw dopiero po śmierci aktora, kiedy jak doniósł "Super Express", na postępowaniu spadkowym pojawił się młody mężczyzna. Żona zmarłego aktora przyznała, że był to owoc romansu, który wybaczyła mężowi. Wiadomo, że syn aktora spoza związku małżeńskiego ma na imię Maciej i mieszka we Wrocławiu.

Z kolei sama Małgorzata Ostrowska-Królikowska dziś walczy o kryształową kulę w najnowszej edycji "Tańca z gwiazdami".

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić