Milioner radzi milionerowi. To powinien zrobić Mateusz Żaboklicki

41

Mateusz Żaboklicki został szóstą osobą, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania w polskiej edycji programu "Milionerzy". Tomasz Orzechowski, który również zgarnął milion w popularnym show TVN, w rozmowie z o2.pl podzielił się radami dla świeżo upieczonego laureata. Oto podpowiedzi.

Milioner radzi milionerowi. To powinien zrobić Mateusz Żaboklicki
Tomasz Orzechowski podzielił się radami dla Mateusza Żaboklickiego (TVN, Screen z programu "Milionerzy")

W poniedziałek Mateusz Żaboklicki wygrał główną nagrodę w programie "Milionerzy". Wcześniej taki sukces osiągnął Tomasz Orzechowski (19 września 2022 roku), który w rozmowie z o2.pl ujawnia, że gdyby znowu wygrał milion, to nic by nie zmieniał. - Kupiłem mieszkanie w pięknym mieście, w którym się zakochałem (Szczecin), a resztę odłożyłem - zdradził i jednocześnie podzielił się poradami dla świeżo upieczonego milionera.

Z wydatków, jakie mógłbym doradzić Mateuszowi, to zainwestowanie w samego siebie. Jakieś szkolenia, sieć kontaktów, aby kiedyś w przyszłości to się zwróciło. Wiem, że Mateusz robi świetne zdjęcia, widziałem je i naprawdę robią wrażenie, więc może w tym kierunku coś zadziała? - dodał Orzechowski.

Żaboklicki na co dzień jest uznawany za cenionego poetę. To również tłumacz z języków klasycznych, dramatopisarz, ale i fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest żonaty i ma dwóch synów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Górale o misiu z Zakopanego. "Dla mnie to jest absurd"

Pytanie na wagę miliona. Łatwe czy trudne?

Ostatnie pytanie - na wagę miliona - podczas rozgrywki Mateusza Żaboklickiego brzmiało następująco: "Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy: A. gadów, B. płazów, C. ptaków, D. owadów". Niektórzy ocenili, że to dość prosta zagadka. Co na to Orzechowski?

Ja ciągle powtarzam, że na proste pytania też trzeba potrafić odpowiedzieć. Przed telewizorem każdy mądry, ale gdy się siedzi na fotelu naprzeciw Huberta to zawsze są wątpliwości, zawsze. Zresztą teraz jest nowe koło, że można wymienić pytanie, to nawet jakby trafiło się trudne, to ciągle jest nadzieja - wyjaśnił.

Tomasz Orzechowski: Wygrana daje poczucie bezpieczeństwa

Tomasza Orzechowskiego zapytaliśmy również o to, czy wielka wygrana to duża zmiana w życiu.

Wygrana daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o rozpoznawalność, to już trochę to ucichło, chociaż nadal mi się to zdarza w niektórych miejscach. Chciałem podbić to zainteresowanie i zgłosiłem się do programu "The Traitors. Zdrajcy" z racji, że uczestnictwo w teleturniejach przydaje się do analizy gry i pewnych zachowań ludzi. Więc kto wie, może w drugiej edycji się to uda - wyjaśnił poprzedni triumfator programu "Milionerzy".

Poza mieszkaniem, z wydatkami po wygraniu miliona nie szalał... - Ja różne głupie rzeczy kupuję. Ostatnio kupiłem gniotka i po kilku godzinach już go popsułem. Mam do tego skłonność, dlatego nie kupuję nic za miliony monet, aby potem nie żałować - podsumował Tomasz Orzechowski.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić