Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Mroczny sekret znanego komika. Wszystko wyznał na oczach telewidzów

3
Podziel się:

Richard Osman, brytyjski komik i prezenter, przyznał, że walczy z uzależnieniem od jedzenia. Jak się okazuje jest ono równie niebezpieczne i niszczące, jak alkohol czy narkotyki.

Mroczny sekret znanego komika. Wszystko wyznał na oczach telewidzów
Brytyjski komik wyznał prawdę o swoim uzależnieniu (Instagram)

Uzależnienie od jedzenia jest możliwe. Jest również szkodliwe dla organizmu, a walka z nim może być trudniejsza niż wyjście z alkoholizmu. Problem polega na tym, że jeść musimy tak, czy siak, dlatego polityka "zero tolerancji" tu nie zadziała.

Do tego problemu przyznał się Richard Osman podczas wywiadu dla BBC 26 grudnia. Brytyjski komik uznał, że powiedzenie o tym uzależnieniu na głos, może pomóc tym, którzy się z nim mierzą, a nawet nie są tego do końca świadomi. Nie wszyscy wiedzą, że takie coś w ogóle istnieje.

Na czym polega uzależnienie od jedzenia? Osoba chora kompulsywnie się objada. Później walczy z wyrzutami sumienia i idącymi za tym problemami zdrowotnymi (min. bulimia, otyłość, cholesterol). Takie osoby napady mają codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Często jedzą nawet wtedy, gdy już fizycznie nie mają na to sił.

W USA ponad 70 mln kobiet i mężczyzn uzależnionych jest od jedzenia. Wynika z nich, że 40 proc. cierpiących na ten problem to mężczyźni. Tak samo, jak w przypadku innych uzależnień, by je leczyć, potrzebna jest terapia.

Zobacz także: Dwa miliony Polaków żyje w skrajnej biedzie. "My się na to godzimy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Xzy
5 miesięcy temu
Też jestem uzależniona od jedzenia bo jem codziennie a nawet zdarza mi się że kilka razy dziennie
Goro
5 miesięcy temu
Ja też tak mam kiedy jestem głodny. I to ze trzy razy dziennie. Ale jak się najem, to mi przechodzi. To bardzo dziwne, że ludzie są uzależnieni od jedzenia i głodnieją. Trzeba to zlikwidować, będzie można taniej żyć. I bardziej ekologicznie.
Konsument
5 miesięcy temu
Jaś Fasola Johnny English 1 2 Komik ostrzegł nas i zakończył karierę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić