Nagrał odezwę do Tuska. Ludzie pękają ze śmiechu

Stanisław Żółtek był jednym z kandydatów na prezydenta Polski w 2020 roku. Podczas kampanii zasłynął hasłem "menelowe plus". Teraz zdecydował się na odezwę do Donalda Tuska. Ludzie zareagowali natychmiast.

Nagrał odezwę do Tuska. Ludzie pękają ze śmiechu
Były kandydat na prezydenta poparł Tuska. Internauci tworzą memy (Instagram.com)

Stanisław Żółtek jest przedsiębiorcą, był przewodniczącym Kongresu Nowej Prawicy oraz założycielem eurosceptycznego ugrupowania PolExit, a także jednym z 11 kandydatów na prezydenta RP w 2020 roku.

W latach 1997-1998 był wiceprezydentem Krakowa. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, będąc liderem listy tej partii w okręgu krakowskim, uzyskał mandat europosła VIII kadencji, otrzymawszy 27 995 głosów. Od 2017 roku był szefem Kongresu Nowej Prawicy.

Podczas debaty prezydenckiej transmitowanej przez TVP zasłynął hasłem "menelowe plus", które stało się hitem kampanii wyborczej. Krytykował w ten sposób rozdawnictwo pieniędzy przez Zjednoczoną Prawicę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Ile kosztuje życie Europejczyka w Egipcie? "Niektóre produkty są absurdalnie drogie"

W ostatnich latach pisze się o nim zdecydowanie mniej. Napięcia na granicy polsko-ukraińskiej spowodował jednak, że Żółtek postanowił zabrać głos i... pochwalić premiera Donalda Tuska.

Panie premierze Donaldzie. Larum grają. Premier Ukrainy na granicy stoi. A ty się nie zrywasz? Na koń nie siadasz? Na granicę nie pędzisz? Nas samych w żalu i w trwodze zostawiając. I stało się. Premier Ukrainy na granicy w chłodzie i błocie stojący nie doczekał się naszego premiera - rozpoczął dramatycznym tonem były kandydat na prezydenta.
I tu cud pierwszy. Ja Stanisław Żółtek muszę uroczyście pochwalić premiera Tuska. Bo gdyby pojechał tam na rozkaz Zełeńskiego, to jakby mi ktoś w pysk dał - dodał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci tworzą memy na temat Żółtka

Stanisław Żółtek to postać kontrowersyjna, niejednokrotnie porównywana do Krzysztofa Kononowicza. Przez wiele osób traktowany jest albo z przymrużeniem oka, albo nie do końca poważnie.

Po tego ostatniej wypowiedzi, gdy miał na sobie rozpiętą czerwoną koszulę, internauci zaczęli tworzyć memy na jego temat. Według jednego z nich, Żółtek ma być podobny do... Antonio Banderasa, w innym porównuje się go do Rejtana.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić