Najbardziej niebezpieczne kobiety Europy. Z nimi nie umawiaj się na kolację

46

Europol poszukuje na terenie Europy 62 groźnych przestępców. Większość z nich to mężczyźni. Na liście nie brakuje jednak kobiet. W przypadku niektórych z nich lepiej uważać. Mają na swoim koncie szereg występków i mogą być niebezpieczne.

Najbardziej niebezpieczne kobiety Europy. Z nimi nie umawiaj się na kolację
Najbardziej niebezpieczne kobiety Europy. Z nimi nie umawiaj się na kolację (Europol)

Europol to tak naprawdę Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania. Rozpoczęła swoje ograniczone działania w styczniu 1994 roku. Obecnie europejska policja zatrudnia ponad 800 osób, w tym ok. 100 analityków i 145 oficerów łącznikowych. Pełni niezwykle ważną rolę w momencie, gdy sprawca przestępstwa uciekł do innego kraju i tam próbuje ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości.

Najbardziej niebezpieczne kobiety Europy. Z nimi nie umawiaj się na kolację

Na stronie Europolu możemy znaleźć na bieżąco aktualizowaną listę najgroźniejszych przestępców, którzy ukrywają się na terenie Wspólnoty. Okazuje się, że nie brakuje na niej kobiet.

Poszukiwana jest chociażby 23-letnia Marimar Calleja Maatouk. Mierzy ona ledwie 160 cm wzrostu, ma tatuaże na ramieniu, dłoni i twarzy. W 2019 roku znaleziono przy niej spore ilości narkotyków. Obywatelka Malty została skazana na 15 miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 3500 euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Misja Morawieckiego to okazja dla PiS. "Miesiąc na pozamykanie spraw"

Zanim doszło do procesu apelacyjnego, Maatouk uciekła z Malty i zaczęła się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Razem z nią przebywać ma jej 38-letni mąż Jomic Calleja Maatouk. On również znajduje się na celowniku śledczych. Mężczyzna miał wyszukiwać w darknecie informacji na temat tego, jak i gdzie zdobyć narkotyki oraz materiały do ich produkcji.

Z kolei Eva Zamecnikova w 2014 roku chciała się rozstać z mężem. Słowaczka nie zdecydowała się na rozwód, a na wynajęcie płatnego zabójcy. Ze słów kluczowego dla sprawy świadka wynika, że miała dość "karmienia" swojego partnera. Wynajętemu mężczyźnie z przeszłością kryminalną zaoferowała 50 tys. euro za zabicie męża.

Pech 42-latki polegał na tym, że "płatny zabójca" po kilku nieudanych próbach sam zgłosił się na policję i wyjawił, że Zamecnikova zatrudniła go w celu zamordowania męża. Kobieta wszystkiemu zaprzeczyła, ale dowody były na tyle mocne, że słowacki sąd skazał ją na 8 lat więzienia. Gdy w sierpniu 2014 roku został na krótko zwolniona w związku z urodzeniem dziecka, skorzystała z okazji i uciekła z kraju.

Tania Gomez ze względu na swój wygląd mogłaby robić karierę w modelingu. 31-letnia Szwedka wybrała jednak kryminalną ścieżkę kariery. Europol uznaje ją za członka niebezpiecznej mafii narkotykowej. Kobieta miała przewozić po Europie "kilogramy narkotyków" i miliony dolarów w gotówce.

Gomez jako szefowa międzynarodowej organizacji ratującej zwierzęta "HundGarin" zamieszana jest nie tylko w handel narkotykami, ale też pranie brudnych pieniędzy. Podczas nalotu na jej mieszkanie w Sztokholmie policja odkryła ponad milion euro. Kobieta ukrywa się od marca 2021 roku.

Marina Kramberger ma silny dar przekonywana i bujną wyobraźnię. 33-latka poszukiwana jest ze względu na liczne oszustwa w Słowenii. Kobieta, która ukrywa się od 20 lipca 2021 roku, przekonała wiele ze swoich ofiar do przekazania zawrotnych sum pieniędzy. Zdarzało się też, że Kramberger naciągała na wynajęcie jej samochodu albo mieszkania.

Europol informuje, że Kramberger bardzo często podróżuje i zmienia miejsca zamieszkania. Najprawdopodobniej towarzyszy jej jeszcze jedna kobieta. Słowenka opowiada swoim ofiarom zmyślone historie, ale jest przy tym bardzo przekonująca i autentyczna.

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić