"Neonówka przewidziała". Kabareciarze kpią z wystąpienia Glapińskiego

70

Prezes NBP przekonuje, że w Polsce udało się przezwyciężyć wysoką inflację. Adam Glapiński na ostatnim wystąpieniu stwierdził, że inflacja jest "upokorzona". Kabareciarze z Neo-Nówki wskazują, że przewidzieli to już dawno, gdy występowali ze skeczem "Wigilia 2022". Już wtedy żartowali, że prezes NBP "podniósł stopy i poniżył inflację".

"Neonówka przewidziała". Kabareciarze kpią z wystąpienia Glapińskiego
Kabareciarze skomentowali wystąpienie prezesa NBP. (AKPA, PAP)

Prezes NBP Adam Glapiński na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP podkreślił, że "jesteśmy świadkami wielkiego sukcesu".

Zeszliśmy z wysokiej inflacji. Wszyscy się z tego cieszmy. Zeszliśmy do inflacji umiarkowanej. Idziemy bardzo szybko do inflacji tzw. pełzającej. 5 i poniżej. To już brzmi tak dobrze, że ona [inflacja] upokorzona taka i tam pełza i tylko ją dobijamy i dokręcamy - mówił na konferencji prezes NBP.

Glapiński przewiduje, że w kolejnym miesiącu inflacja wyniesie "7 procent z czymś". - Na koniec roku będzie między 6 a 7 proc. (...). Około połowy przyszłego roku będzie 5 procent - mówił na konferencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"

Neo-Nówka przewidziała

Kabaret Neo-Nówka pod fragmentem nagrania z udziałem Adama Glapińskiego zauważa, że już podczas skeczu "Wigilia 2022" przewidzieli fakt, że prezes NBP "poniży inflację".

A wszyscy się śmiali jak w skeczu "Wigilia" ojciec mówił, że prezes NyByPyBy poniżył inflację. Neo-Nówka przewidziała - żartują kabareciarze.

W skeczu słyszymy rozmowę ojca z synem na temat inflacji. - Nie ma żadnej inhalacji. No powiedz mi, ile jest tej inflacji? 14 proc. z hakiem? Wypłaty podrożały o 20 proc. To jeszcze ci 16 zostaje - przekonywał "ojciec", w tej roli Radosław Bielecki.

Nie widziałeś co prezes NBP powiedział? Przecież on na oczach Polaków poniżył inflację, poniżona została. Chcesz wiedzieć jak? On powiedział coś takiego, że podniósł stopy i poniżył inflację - słyszymy w skeczu "Wigilia 2022".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Glapiński: Wreszcie tę hydrę inflacji pokonujemy #shorts
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić