Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Nergal zbiera pieniądze. "Od ponad 10 lat jestem prześladowany"

55
Podziel się

Nergal zbiera fundusze dla osób, które zostały oskarżone o obrazę uczuć religijnych. Muzyk sam w swojej karierze niejednokrotnie był postawiony przed sądem w tej sprawie, a niedawno został skazany. Teraz będzie wspierał artystów znajdujących się w podobnej sytuacji.

Nergal zbiera pieniądze. "Od ponad 10 lat jestem prześladowany"
Nergal rozpoczął zbiórkę w internecie (Instagram @nergal69)
bEJQePNN

Ordo Blasfemia – tak Adam Darski nazwał swoją kampanię, w ramach której zbiera pieniądze na wsparcie prawne dla osób oskarżonych o obrazę uczuć religijnych. Fundusze gromadzone są za pośrednictwem internetowej zbiórki.

Nergal - "Od ponad 10 lat jestem prześladowany"

Negral w lutym tego roku został skazany na 15 tys. zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych za obrazę uczuć religijnych. Proces dotyczył zdjęcia z planu klipu, na którym muzyk depcze wizerunek Matki Boskiej. Fotografię udostępnił na Facebooku w 2019 roku. Darski nie zgadza się z wyrokiem i planuje wspomóc innych, którzy otrzymali podobne zarzuty.

bEJQePNP
Nazywam się Nergal i jestem artystą z Polski. Od ponad dziesięciu lat spotykam się z licznymi próbami trwałego zniszczenia mojej kariery na tej podstawie, że skrzywdziłem "uczucia religijne". Brzmi absurdalnie i zapewniam was, że takie jest - pisze Nergal na stronie GoFundMe.

Akcja już odbiła się szerokim echem na świecie. Piszą o niej największe serwisy muzyczne i nie tylko. Do tej pory w ramach "Ordo Blasfemia" udało się zebrać już ponad 13 tys. funtów. Celem jest 20 tys. Zbiórce towarzyszy film, który ma zwrócić uwagę na problem oraz wypromować akcję.

bEJQePNV
Wielu polskich artystów, łącznie ze mną, zostało wciągniętych do sal sądowych, na nasz własny koszt, by bronić się przed bezsensownym paragrafem o bluźnierstwie, uchwalonym przez słabych polityków. Ich intencją jest cenzurowanie każdego, kto nie przestrzega archaicznych praw religijnych naszego kraju. Nadszedł czas, by polscy artyści stawili opór –dołącz do nas w Ordo Blasfemia - czytamy dalej na stronie zbiórki.
Zobacz także: ORDO BLASFEMIA | CAMPAIGN BY NERGAL

"Ordo Blasfemia" (łac. porządek bluźnierstwa) jednoznacznie nawiązuje nazwą do konserwatywnej organizacji "Ordo Iuris". Organizacja bierze czynny udział w sprawach przeciwko frontmanowi grupy Behemoth. Na co dzień zajmuje się m.in. działalnością antyaborcyjną i anty-LGBT, walczy z edukacją seksualną w szkołach i zabiegami in-vitro.

bEJQePNW
Zobacz także: Religia na maturze? Dariusz Piontkowski komentuje postulat Kościoła Katolickiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJQePOq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
nickkkc
miesiąc temu
za czyje pieniądze był podeptany obraz M.B. przez "N."?
Gość
7 miesięcy temu
Biedactwo prześladują go, myślał by kto !
???
7 miesięcy temu
Nergal zbierasz na podróż do piekła ! Może już ci wystarczy ?
bEJQePOr
JasnePełne
8 miesięcy temu
Kisnę. Pan Nergal zbiera kasę na inicjatywę dążącą do usuniecia z kk paragrafu dotyczącego obrazy uczuć religijnych. Przypadkiem, tylko teraz pan Nergal ma trzy sparwy z pow. paragrafu. Wygląda zatem na to, że zbiera głównie dla siebie 😂 Szanowny panie Nergalu, czy jesli złapią pana (lub kogoś z pana światłego, postępowego towarzystwa z metropolii, ktorzy czytają książki i podróżują po świecie) na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu, bądź też na posiadaniu substancji psychoaktywnych, to też pan wyjdzie z inicjatywą usunięcia paragrafów z kk penalizujących jazdę na bańce czy posiadanie dragów?
Niki
8 miesięcy temu
Ten facet jest tak wkurzający od lat a jednocześnie tak głupi,że sam siebie wiedzie na zagładę. Nie będzie fajnego mieszkanka i dobrego samopoczucia, spełniania zachcianek, a w przerwach obrazy Bożego Majestatu. Będzie gorycz, smutek, rozpacz, nienawiść, samotność, ciemność, brak nadziei na zawsze. Kto mądry świadomie tam dąży. Jego demony już nie będą wtedy siedziec cicho jak teraz to robią, nie drażniąc go i nie denerwując.
Każda
8 miesięcy temu
Religia- świat bajek niedouków. Parafianin (znaczenie słowa)-tępak, człowiek bez ogłady i wykształcenia
gosc
8 miesięcy temu
z BOGIEM NIE NA ŻARTÓW , NIE BĘDZIESZ BEZKARNIE DARŁ PISMA ŚWIĘTEGO. UKOŻ SIĘ A BÓG NAPEWNO CI WYBACZY.
obserwator
8 miesięcy temu
"Czego to bym nie zrobił by było o mnie głośno". Jak brakuje weny twórczej trzeba sięgać po inne środki
Satharo
8 miesięcy temu
Religia jest i zawsze będzie największym hamulcem wszelkiego postępu. Jest to stek bzdur który należy zlikwidować. A "obraza uczuć religijny" to jest po prostu absurd i zamach na wolność słowa.
***** ***
8 miesięcy temu
Religia to zło tego świata, a wiara katolicka to najgorsze zło obok islamu
Albercikk
8 miesięcy temu
Darski to cienias, od lat jego hobby to atakowanie i obrażenie katolików, bo wie że od katolików nic wielkiego mu nie grozi.Zaczij cieniasie obrażać wiarę Muzułmanów albo Żydów, jedni i drudzy cię zniszczą, no ale do tego trzeba by było mieć Jaja.
Wesio
8 miesięcy temu
Zenek lepsiejszy.
tyle
8 miesięcy temu
To jest pseudo artysta.
bEJQePOj
Adej
8 miesięcy temu
Dej, mam hory wyrok
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić