Podeptał obraz z Maryją. Nergal ma kłopoty

85

Adam Nergal Darski został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów za obrazę uczuć religijnych. Ma do zapłacenia 15 tys. grzywny.

Podeptał obraz z Maryją. Nergal ma kłopoty
Adam Nergal Darski lider zespołu Behemoth. (Facebook)

1 lutego bieżącego roku do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Adamowi Nergalowi Darskiemu. O sprawie poinformowała wtedy prokurator Aleksandra Skrzyniarz. Oskarżenie dotyczyło zdjęcia z 25 września.

Kontrowersyjna fotografia przedstawiała obutą nogę muzyka postawioną na zdewastowanym obrazie z wizerunkiem Matki Boskiej. Miało to być czynnikiem obrazy uczuć religijnych czterech osób. Zawiadomienie złożyło Ordo Iuris i Towarzystwo Patriotyczne.

Z opinii płynie jednoznaczny wniosek, że stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych - wyjaśniła prokurator Skrzyniarz na podstawie biegłego z zakresu religioznawstwa.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

O wyroku poinformował mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz kultury Prawnej Ordo Iuris. Opublikował zdjęcie wyroku nakazowego na mocy którego muzyk musi zapłacić skazany na 15.000 zł grzywny i 3.453 zł kosztów sądowych.

Jednocześnie mecenas z ramienia Ordo Iuris zauważył, że wyrok jest nakazowy. Oznacza to, że bardzo prawdopodobne jest dalsze postępowanie w sprawie. Adwokat Nergala, Jacek Potulski zapowiedział, że już we wtorek będzie pisał pismo odwołujące się od wyroku. Sam Darski nie komentuje sprawy.

Zobacz także: Czy szczepionki na koronawirusa są skuteczne w przypadku nowych mutacji? Wirusolog odpowiada
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić