o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Podeptał obraz z Maryją. Nergal ma kłopoty

46
Podziel się

Adam Nergal Darski został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów za obrazę uczuć religijnych. Ma do zapłacenia 15 tys. grzywny.

Podeptał obraz z Maryją. Nergal ma kłopoty
Adam Nergal Darski lider zespołu Behemoth. (Facebook)
bEBYRDkl

1 lutego bieżącego roku do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Adamowi Nergalowi Darskiemu. O sprawie poinformowała wtedy prokurator Aleksandra Skrzyniarz. Oskarżenie dotyczyło zdjęcia z 25 września.

Kontrowersyjna fotografia przedstawiała obutą nogę muzyka postawioną na zdewastowanym obrazie z wizerunkiem Matki Boskiej. Miało to być czynnikiem obrazy uczuć religijnych czterech osób. Zawiadomienie złożyło Ordo Iuris i Towarzystwo Patriotyczne.

bEBYRDkn
Z opinii płynie jednoznaczny wniosek, że stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych - wyjaśniła prokurator Skrzyniarz na podstawie biegłego z zakresu religioznawstwa.

O wyroku poinformował mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz kultury Prawnej Ordo Iuris. Opublikował zdjęcie wyroku nakazowego na mocy którego muzyk musi zapłacić skazany na 15.000 zł grzywny i 3.453 zł kosztów sądowych.

bEBYRDkt

Jednocześnie mecenas z ramienia Ordo Iuris zauważył, że wyrok jest nakazowy. Oznacza to, że bardzo prawdopodobne jest dalsze postępowanie w sprawie. Adwokat Nergala, Jacek Potulski zapowiedział, że już we wtorek będzie pisał pismo odwołujące się od wyroku. Sam Darski nie komentuje sprawy.

Zobacz także: Czy szczepionki na koronawirusa są skuteczne w przypadku nowych mutacji? Wirusolog odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBYRDkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Lolek
7 miesięcy temu
Tak Adam Darski ma kłopoty z psychiką ,zachowuje się jak przedszkolak który na złość robi sobie kuku . Nikt by o nim nawet nie słyszał gdyby nie te idiotyczne wygłupy i pewnie o to chodzi nie ważne co mówią byle by było głośno ... Kariera się sypie dochodów brak .
Axx
7 miesięcy temu
Depcze symbole a sam obwieszony jakimiś idiotyzmami, stworzonymi dla potrzeby chwili.
Jakub
7 miesięcy temu
Religia obraża inteligencję a nikt nie panikuje
bEBYRDkP
Darski
7 miesięcy temu
Cel osiagniety !!!! Jestem w centrum zainteresowań.
R.Plant
7 miesięcy temu
Bardzo często jest tak,że marny artysta robi wszystko aby zwrócić na siebie uwagę. Żenada!
Beton
7 miesięcy temu
Kłopoty, to ta parówa będzie dopiero mieć, ale z innego powodu. Liczba wrogów satanizmu rośnie z każdym dniem, od kiedy w sieci ukazał się pewien film.
AAa
7 miesięcy temu
Ludzie widzą to co chcą widzieć .
tages
7 miesięcy temu
to cwaniactwo powiązane z promocją, za coś takiego kaftanik z długimi rękawkami
lokilo
7 miesięcy temu
Kościół już jest martwy, gnije od środka i to tylko kwestia czasu, przyszłe pokolenia zakończą ten proces gnicia i chyba dobrze patrząc na to co robią tak zwani księża.
Argel
7 miesięcy temu
Ten gad ma szczęście że nie jest mym sąsiadem
Marek
7 miesięcy temu
Darski powinien iść do spowiedzi, dla własnego dobra i każdy, kto ten czyn pochwała powinien uczynić to samo. Nie, Maryja się nie mści, ale Diabeł mu tego nie podaruje.
Iwka
7 miesięcy temu
Boże, co się dzieje w tym kraju, od dawnych czasów Polska była tolerancyjny a teraz strasznie podla. Chyba rozumiem dlaczego, niestety/jako jedyny naród na swiecie/ Polacy robią się podli, nienawiść i i nie kochają się. Polak Polakowi nie jest bratem tylko wrogiem to strasznie. Wstyd, ludzie zacznijcie myśleć. Opamietajcie się.
Gosc2
7 miesięcy temu
Moim zdaniem zadnych symbolow religi nie wolno zbeszczeszczac, dotyczy to wszystkich wyznan. To nie wyznania Sa winne okrucienstwu, tylko czlowiek ktory mordujac, gwalcac przykazania powoluje sie na swoje swiete ksiegi I swego Boga ktory jest jeden ale ma rozne formy I imiona
bEBYRDkH
8787
7 miesięcy temu
Chciałbym z nim spędzić jedną minutę sam na sam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić