"Nie Jay-Z, tylko gen Z". Polacy pękają ze śmiechu

143

Nie milkną echa po środowej wypowiedzi najmłodszego posła w Sejmie Adama Gomoły. - Jako jedyny przedstawiciel Gen Z w tej izbie nie mogę wspomnieć o sytuacji studentów - powiedział z mównicy poseł Polski 2050. Na sali sejmowej rozgorzała dyskusja, a w sieci zaroiło się od memów. Przedstawiamy niektóre z nich.

"Nie Jay-Z, tylko gen Z". Polacy pękają ze śmiechu
W internecie zaroiło się od memów (Internet, PAP)

W środę, 29 listopada Sejm przyjął projekt Polski 2050 zakazujący handlu w Wigilię. Przed głosowaniem na mównicy wystąpił Adam Gomoła z Polski 2050, który przedstawił sprawozdanie z prac sejmowej Komisji gospodarki i rozwoju nad wspomnianym projektem.

Jako jedyny przedstawiciel gen Z, pokolenia Z w tej izbie, nie mogę nie wspomnieć o sytuacji studentów - zaczął 24-letni Gomoła.

Wypowiedź najmłodszego posła wywołała poruszenie na sali. Z powodu hałasu polityk miał problem z dokończeniem swojego przemówienia, w związku z czym zwrócił się z prośbą o interwencję do marszałka Sejmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kompromitacja ma antenie. Jakubiak broni Chorosińskiej
Panie marszałku, co rusz słyszę uwagi pod adresem mojego wieku, a ja w związku z postępowaniem posłów czuję się, jakbym był w klasach I-III w podstawówce - powiedział Gomoła.

Marszałek Hołownia upomniał głośnych posłów Zjednoczonej Prawicy, zauważając, że "uwagi pod adresem wieku pana posła są niestosowne". Część obecnych na sali przedstawicieli klubu PiS jednak nie zamierzała się uspokoić.

Z ław nadal dochodziły okrzyki, które po chwili ponownie przerwał marszałek. Pośród wrzasków Szymon Hołownia wyłapał zabawną wpadkę posła klubu PiS i nie omieszkań mu jej wytknąć.

Nie Jay-Z (amerykański raper - przyp.) panie pośle Kaleta, tylko gen Z. To są jednak dwa różne zjawiska - zauważył marszałek Hołownia.

"Nie Jay-Z, tylko gen Z". Wysyp memów w sieci

Ciekawa wymiana zdań nie umknęła uwadze internautów. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze memy. Oto kilka przykładów:

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić