Nowy rząd komentuje nie tylko opozycja. Zobacz reakcję posła PiS

13

Zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę nowy rząd stworzony przez Prawo i Sprawiedliwość jest obiektem wielu nieprzychylnych komentarzy ze strony większości parlamentarnej. Jak się okazuje, dość ambiwalentny stosunek do niego ma także... poseł PiS, Wojciech Szarama.

Nowy rząd komentuje nie tylko opozycja. Zobacz reakcję posła PiS
Wojciech Szarama podczas rozmowy z reporterką TVN (Twitter, Twitter)

Mimo braku większości, która pozwoliłaby na udzielenie wotum zaufania, Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy rząd. Został on zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę, a już wkrótce premiera Mateusz Morawiecki wygłosi expose, prosząc o poparcie ze strony posłów.

Szanse na przetrwanie tego rządu są jednak iluzoryczne. Sejmowa większość już przygotowuje się do stworzenia własnego gabinetu z Donaldem Tuskiem jako premierem na czele, a nowy rząd PiS jest obiektem wielu drwin ze strony posłów (wciąż) opozycyjnych.

Przeciwnicy nowego rządu zwracają uwagę na jego tymczasowość. Praktycznie pewnym jest, że nie przetrwa on dłużej, niż 14 dni, a więc do przewidzianego przez Konstytucję terminu głosowania nad wotum zaufania. Nowym ministrom zarzuca się także fakt, że za kilkanaście dni pracy pobiorą oni solidne odprawy, wynoszące ok. 17 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program wart setki miliardów. Co opozycja obiecała Polakom?

Nowy rząd wywołuje uśmiech... u posła PiS

Jak się okazuje, nowy rząd PiS wzbudza mieszane uczucia nie tylko wśród posłów opozycji. Dość ciekawą reakcję na nowo zaprzysiężony gabinet Mateusza Morawieckiego zaprezentował także parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Szarama.

Poseł został zapytany przez dziennikarką TVN o to, jak ocenia nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Szarama - wyraźnie rozbawiony i nie mogąc powstrzymać się od śmiechu - wyjaśnił, że jest to rząd stworzony z fachowców i po części z polityków.

Na pytanie reporterki, dlaczego poseł tak się uśmiecha podczas odpowiedzi, Wojciech Szarama stwierdził, że:

No uśmiecham się, no bo Pani się do mnie uśmiecha (...) Jesteśmy w dobrych humorach i to bardzo ważne.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić