oprac. Jagoda Książ| 
aktualizacja 

TVP nie przeszło to przez gardło. Sprawa głośna na całą Polskę

787

Bluey i Forest to pingwiny, które zyskały błyskawiczną popularność w sieci. Mieszkańcy wrocławskiego zoo są parą homoseksualną i urzekają swoim stylem bycia odwiedzających zoo. Ale w materiale TVP ani słowo o nich nie padło.

TVP nie przeszło to przez gardło. Sprawa głośna na całą Polskę
W "Wiadomościach" nie wspomniane para pingwinów z zoo jest homoseksualna (TVP, YouTube)

O pingwiniej parze zrobiło się głośno, kiedy okazało się, że udekorowała gniazdo… różowym flamingiem. Wrocławskie zoo postanowiło przybliżyć historię dwóch samczyków nie tylko gościom zoo, ale i internautom, publikując zdjęcia ptaków w sieci. Temat podchwyciły niemal wszystkie media, a news o nietuzinkowej parze obiegł internet lotem błyskawicy.

Materiał na temat życia zwierząt we wrocławskim zoo pojawił się niemal tydzień później także w jednym z wydań "Wiadomości". W reportażu "Trudne testowanie w warszawskim zoo" Jakuba WojtanowskiegoTVP pochylono się nad sytuacją zwierząt w dobie pandemii.

Zobacz także: Zobacz wideo: Wycieczka pingwinów. Spacerowały po akwarium

I tak widzowie dowiedzieli się m.in., że pobieranie wymazów od wielkich kotów bywa problematyczne, makaki zmieniają kolor futra, a jedna z fok z łódzkiego zoo nazywa się Korona. Poznali także nietuzinkową pingwinią parę, ale… najistotniejsza informacja została pominięta. Nie poinformowano, że Bluey i Forest to para jednopłciowa.

A szkoda, bo już samo zoo wyjaśniło, dlaczego takie pary są wśród pingwinów wyjątkowe.

U pingwinów przylądkowych homoseksualne pary odgrywają bardzo ważną rolę. Kiedy hetero rodzice umierają lub porzucają swoje potomstwo, te adoptują osierocone młode i wychowują. Pary hetero przeważnie nie robią tego, ponieważ zajęte są wychowywaniem własnego potomstwa. Odchowane w ten sposób pisklęta są w pełni przystosowane do pingwiniej egzystencji".
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić