Nowy hit polskich plaż? "Granica głupoty przekroczona"

1521

Media społecznościowe obiegło zdjęcie ręcznika, który można kupić w sieci. Widać na nim Jana Pawła II i dwie zakonnice. Produkt wzbudził mieszane uczucia internautów.

Nowy hit polskich plaż? "Granica głupoty przekroczona"
Ręcznik z Janem Paweł II i zakonnicami trafił do sprzedaży (Getty Images)

Wakacje w pełni, dlatego Polacy chętnie wybierają się na plaże. Wielu wyjechało nad polskie morze, inni za granicę, a jeszcze inni korzystają z plaż miejskich. Wszyscy szukają sposobów na walkę z upałami.

Ręcznik z papieżem

Na plażę nie idzie się oczywiście z pustymi rękami. W sieci roi się od ofert produktów, które przydadzą się podczas "plażingu" - m.in. ręczników. I to właśnie jeden z ręczników wywołał dyskusję w sieci.

Na ręczniku widać papieża Jana Pawła II i dwie zakonnice. Papież jest ubrany w luźny strój, podczas gdy zakonnice mają na sobie habit. Ręcznik kosztuje 99,99 zł.

Kolejna granica głupoty została przekroczona - skomentował Marcin Dobski, dziennikarz salon24.pl, który zamieścił na Twitterze link do aukcji.

"Granica czego? Poza granicą kiczu nic nie widzę", "paskudztwo" - piszą internauci.

Wielu komentujących zwraca jednak uwagę, że swoim postem Dobski może osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. "Niechcący (?) zrobiłeś reklamę" - napisała internautka. Inni dziękują dziennikarzowi i piszą: "Dzięki, właśnie zamówiłem!", "dzięki za polecenie!".

Niektórzy ironizują, że z ręcznikiem wszystko jest w porządku - poza ceną. Zwracają też uwagę, że post Dobskiego został dodany o godzinie 21:37, co często jest utożsamiane z wyśmiewaniem kultu papieża Jana Pawła II. "Pana zdaniem promowanie takich skandalicznych obrazków punktualnie o 21:37 jest zabawne?! Zgłoszony" - napisał internauta.

Widzę, że masz w komentarzach wysyp młodych, tolerancyjnych, wykształconych anonimķów. Klasyka. Jeszcze przez miesiąc. Za miesiąc o tej porze będą siedzieć nad przygotowaniem do klasówki z matmy, histy etc. - zwrócił się do Dobskiego Wojciech Wybranowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolski".
Zobacz także: Wakacje w Gdańsku. Glony nie odstraszają turystów
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić