Adam Dąbrowski| 

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego. Ten widok nas zaskoczył

1061

Od śmierci Kornela Morawieckiego minęło już blisko pięć lat. Mimo tego pamięć o polityku wciąż jest żywa. Udaliśmy się na grób legendarnego działacza antykomunistycznego. Widok miejsca spoczynku ojca byłego premiera Mateusza Morawieckiego nas zaskoczył.

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego. Ten widok nas zaskoczył
Kornel Morawiecki spoczywa na warszawskich Powązkach (o2, Jakub Laskowski, Komitet Kornela Morawieckiego)

Kornel Morawiecki odszedł 2 października 2019 roku. Jego ciało spoczęło w grobie na najbardziej prestiżowym cmentarzu w Polsce, gdzie pochowano wielu zasłużonych dla ojczyzny ludzi - warszawskich Powązkach Wojskowych.

- Twoja walka o wolność wydała wielki plon. Ten plon rośnie, pęcznieje, potężnieje. Dlatego nasza miłość, twoja miłość, jest silniejsza niż śmierć — żegnał swojego ojca ówczesny premier Mateusz Morawiecki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tradycyjna Pączkarnia Słowik w Katowicach - pączki od kuchni

Grób Kornela Morawieckiego na Powązkach

Dziennikarze oraz odwiedzający cmentarz od kilku lat nie mogą wyjść z podziwu, iż grób Kornela Morawieckiego jest bardzo skromny. Nie jest to rzucający się w oczy nagrobek wykonany z granitu, bądź innego cennego kruszcu. Grób działacza antykomunistycznego wyróżnia się prostotą. Jest zbity z desek i posiada drewniany krzyż.

Jakiś czas temu dziennikarz "Super Expressu" zapytał Mateusza Morawieckiego o wyjątkowy skromny grób ojca. Były premier RP zasugerował, że jest to uszanowanie woli zmarłego.

- Ojciec był zawsze skromny i myślę, że tym by się nie przejmował, jaki będzie miał grób - powiedział Mateusz Morawiecki.

Kim był Kornel Morawiecki?

Kornel Morawiecki był jednym z czołowych postaci opozycji antykomunistycznej w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku. Po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w 1981 roku, Kornel Morawiecki został internowany. Po zwolnieniu kontynuował działalność opozycyjną. W latach 1991-1993 pełnił funkcję senatora, a następnie był posłem na Sejm w latach 1997-2005.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić