Rydzyk żali się na hejterów. Gromadzi dowody

163

W wywiadzie z "Naszym Dziennikiem" ojciec Tadeusz Rydzyk poruszył temat hejtu, z jakim spotyka się w mediach. Duchowny podzielił się także dość oryginalnym sposobem na uwiecznianie krytycznych opinii na jego temat.

Rydzyk żali się na hejterów. Gromadzi dowody
Tadeusz Rydzyk (Youtube, YouTube - Wirtualna Polska)

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim Kościele. Toruński redemptorysta to prawdziwy magnat medialny - mowa bowiem o twórcy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Jego fundacja Lux Veritatis zajmuje się także wieloma innymi projektami, m.in. prowadzeniem Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Rydzyk mierzy się z krytyką. Zbiera dowody od blisko 30 lat

Rydzyk znany jest także z kontaktów z politykami. Wielu z nich często pojawia się na różnorodnych inicjatywach organizowanych przez redemptorystę, a także na antenach jego mediów. Duchowny jest także regularnie krytykowany, a do tematu hejtu w kontekście jego osoby odniósł się w wywiadzie z "Naszym Dziennikiem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rydzyk o Czarnku. Reakcja posłanki
Gdyby nie wiara, nie byłbym w stanie wytrzymać tych wszystkich ataków. Pan Jezus wycierpiał o wiele więcej za nas wszystkich. To bardzo boli, że Polacy sami siebie niszczą w ten sposób, uderzają w Polskę, a winni, po Panu Bogu, najbardziej kochać Ojczyznę. Polak w Polaka uderza, nie tylko ja tego doświadczam - twierdzi Rydzyk.

Jak się okazuje, duchowny gromadzi dowody na oskarżenia kierowane pod jego adresem. W tym celu kolekcjonuje "nienawistne wycinki prasowe" pod blisko 30 lat.

Radio Maryja miało już 6 lat, gdy zaczęliśmy gromadzić tego typu nienawistne wycinki prasowe. (...) Wszystkie wypowiedzi o rzekomych miliardach, które "PiS daje Rydzykowi", to kłamstwa. Powielany jest hejt, że "Rydzyk jeździ maybachami" i żyje jak miliarder. Proszę sobie wyobrazić, że mamy blisko 60 tys. wycinków z gazet z nieprawdziwymi informacjami na temat naszej działalności - informuje o. Tadeusz Rydzyk.
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić