Filip Borowiak
Filip Borowiak| 

"Odzyskaliśmy Polskę sprzed 8 lat". Kasia i Jacek z "Kwiatu Jabłoni" o wyborach

294

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, którzy tworzą popularny zespół "Kwiat Jabłoni", z wypiekami na twarzy obserwowali wydarzenia z niedzieli 15 października - zarówno jeśli chodzi o frekwencję Polaków, którzy wybrali się do urn, jak i wieczorne wyniki wyborów. W rozmowie z nami idole wielu młodych Polaków skomentowali, jak zareagowali na wyniki. Zobaczcie nasz materiał wideo.

"Odzyskaliśmy Polskę sprzed 8 lat". Kasia i Jacek z "Kwiatu Jabłoni" o wyborach
Kwiat Jabłoni komentują wyniki wyborów parlamentarnych (AKPA)

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, którzy od 2017 roku tworzą zespół "Kwiat Jabłoni", odwiedzili studio Wirtualnej Polski, by opowiedzieć o swoim nowym albumie "Pokaz slajdów", który w ten weekend miał swoją premierę. Po rozmowie o ich najnowszym krążku nie mogliśmy nie zapytać ich o najważniejszy obecnie temat w kraju, czyli wyniki wyborów.

Nie jest tajemnicą, że sławne rodzeństwo praktycznie od początku kariery jest zaangażowane politycznie - w tym roku również wspierali kampanie profrekwencyjne. Okazuje się, że siła social mediów zrobiła swoje - w tym roku mieliśmy bowiem rekordową frekwencję wyborczą, która wyniosła prawie 75%. Co na to Kasia i Jacek?

Zobaczcie fragment naszego wywiadu z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami na temat wyników tegorocznych wyborów w materiale wideo poniżej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kwiat Jabłoni o wynikach wyborów parlamentarnych 2023: "Odzyskaliśmy Polskę sprzed 8 lat"
Nie spodziewałam się aż takiej frekwencji. Ogromnie się cieszę, że są kampanie profrekwencyjne i działania, żebyśmy zrozumieli, że to jest ważne, że to jest nasz przywilej i obowiązek. To jest wręcz modne (...) chcemy w nich [wyborach - przyp.] brać udział, tak jak przy oglądaniu meczy, czujemy, że chcemy to robić. Te kampanie, które były ciekawie wymyślone i do których zaangażowano młodych ludzi - zadziałały. Zmieniliśmy nieco świadomość w społeczeństwie - mówi nam Kasia Sienkiewicz.

A jak na wyniki zareagował brat Kasi?

Wydaje mi się, że dla tych osób, które się cieszą z tego, jak się to skończyło, to jest najlepszy z możliwych scenariuszy, z tych które wchodziły w grę (...) Jak zobaczyłem szczegółowe wyniki, poczułem ulgę, że prawdopodobnie już nie będzie powrotu do tej sytuacji i układu sił, która miała miejsce w ostatnich latach. Cieszyłem się z wyniku Lewicy i Trzeciej Drogi. Cieszę się, że kobiety poszły głosować, bo myślę, że to dzięki kobietom wynik jest taki, a nie inny - mówi nam Jacek Sienkiewicz.

Kasia Sienkiewicz nie ukrywa, że wyniki wyborów napawają ją optymizmem na przyszłość.

Mam nadzieję, że odzyskaliśmy Polskę sprzed 8 lat, bo to co się od 8 lat dzieje, jest naprawdę niepokojące, mówię m.in. o ograniczeniach wolności. Dużo złego się zadziało z sądownictwem, z mediami i to zaczęło być tak przykre (...) Mam nadzieję, że z powrotem odzyskaliśmy fajny kraj - dodaje Kasia.

A w jakich okolicznościach Kasia i Jacek dowiedzieli się, jakie były wyniki tegorocznych wyborów? I co sądzą na temat słów Sławomira Mentzena, który opowiedział o "porażce" Konfederacji? Na te pytania odpowiedzi również znajdziecie w naszym materiale wideo.

Zobaczcie też inny wywiad z gwiazdą ze studia Wirtualnej Polski. Gościem ostatniego odcinka była Justyna Steczkowska. Trenerka "The Voice of Poland" opowiedziała nam m.in. o swojej relacji z Edytą Górniak i Dodą, planach na nową płytę oraz jak wygląda jej życie bez ukochanej mamy. Cały wywiad z Justyną Steczkowską możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz także: Justyna Steczkowska: Nie wykluczam powrotu na Eurowizję. Mam już pomysł na piosenkę
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić