Ogrodnik nie patyczkował się. Ostro ją zgasił na scenie

35

Maria Sadowska została wyróżniona na gali Bestsellerów Empiku za film "Dziewczyny z Dubaju". Dostała kilka sekund, by to skomentować. Na jej słowa chwilę później w bezpardonowy sposób zareagował Dawid Ogrodnik.

Ogrodnik nie patyczkował się. Ostro ją zgasił na scenie
Ogrodnik skomentował wypowiedź Sadowskiej (fot. Akpa)

"Dziewczyny z Dubaju" były jednym z największych hitów w polskich kinach ostatnich dwóch lat. Film w reżyserii Marii Sadowskiej, przy którym Doda pracowała jako producentka, został nagrodzony wcześniej Bursztynowymi Lwami, które na festiwalu w Gdyni przyznaje się twórcom filmu polskiego z najlepszą frekwencją kinową w ostatnim sezonie. Ostateczna na obraz poszło 1,02 mln widzów, co dało mu najlepszy wynik, jeśli chodzi o rodzime produkcje z 2021 r.

To tłumaczy też, dlaczego film pojawił się na gali Bestsellerów Empiku. Maria Sadowska wraz z Dodą odebrały nagrodę w kategorii Film polski. Reżyserka miała okazję powiedzieć parę słów, które szybko odbiły się szerokim echem w sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz: Esmeralda Godlewska ujawnia, które celebrytki są według niej "dziewczynami z Dubaju"!
O kobietach zawsze się mówiło, że niech robią filmy, ale takie małe, na dwóch aktorów, festiwalowe, tymczasem się okazuje, że mamy szansę zdobyć box office'y i zrobić budżety. Kobiety potrafią i potrafią być solidarne, dlatego zaprosiłam na scenę Dodę, która jest moją producentką, i z którą razem stworzyłyśmy ten film - powiedziała Sadowska.

Po tych słowach kobieta podziękowała widzom i się rozpłakała. Chwilę później na scenie pojawił się Dawid Ogrodnik, który miał ogłosić, kto zdobył nagrodę w kategorii Odkrycia: Film. Zanim jednak to zrobił, nawiązał do wypowiedzi Sadowskiej. Można śmiało powiedzieć, że w ostry sposób zbył jej twierdzenie o kobietach w roli reżysera.

Wydaje mi się, że kobiety robiły już filmy wysokobudżetowe, niejaka Agnieszka Holland, Ania Kazejak, która tutaj siedzi. Ale z jednym mogę się zgodzić, na pewno nie w tak dyskryminujący rolę kobiety sposób - powiedział aktor.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że cała impreza Bestsellerów Empiku odbyła się pod hasłem #swiatsiezmienia. Wydarzenie miało charakter hybrydowy. Transmisję można było śledzić na antenie TVN oraz w streamingu – a treści prezentowane w różnych kanałach dzięki tej formule mogły się wzajemnie uzupełniać. Galę uświetnili sanah, Agnieszka Chylińska, Ralph Kaminski, Mrozu i SB Mafija. Wśród zdobywców byli m.in. Dawid Podsiadło, Olga Tokarczuk, Remigiusz Mróz, Ishbel Szatrawska oraz Damian Kocur.

Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić