o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ola Kowalczyk
|

Opublikowali numer do teatru Jandy. Teraz dzwonią, aby się zaszczepić

60
Podziel się

Po poniedziałkowej publikacji "Super Expressu", w której opisano szczepienia aktorów na WUM poza kolejnością, podano numer telefonu do teatru Krystyny Jandy. Posypały się pogróżki, ale redaktor naczelny gazety nie uważa siebie za winnego wywołania ogromnej lawiny hejtu.

Opublikowali numer do teatru Jandy. Teraz dzwonią, aby się zaszczepić
Krystyna Janda i pracownicy jej teatru dostają telefony z pogróżkami (AKPA)
bEDQQqLF

Po ujawnieniu informacji, że grupa kilkunastu aktorów i ludzi świata mediów spoza tzw. grupy 0 została zaszczepiona przeciwko COVID-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, rozpętała się medialna burza. Nawiązując do fundacji Krystyny Jandy, która organizowała listę artystów poddanych szczepieniu, "Super Express" opublikował dwa numery telefoniczne do Och-Teatru. W poniedziałek 4 stycznia na pierwszej stronie gazety widniał tytuł: "Chcesz się zaszczepić? Zadzwoń do Jandy!". Jak się później okazało, wielu czytelników wzięło sobie tę sugestię do serca.

W teatrze rozdzwoniły się telefony z pogróżkami nie tylko pod dresem Krystyny Jandy, ale i pod adresem pracowników teatru. Grożono im śmiercią czy pożarem ich mieszkań. O niepokojącej sytuacji napisał w mediach społecznościowych Jan Malawski, współpracownik placówki.

bEDQQqLH
Zobacz także: Skandale 2020. O nich było naprawdę głośno
Dzisiaj w Och-Teatrze odebrałem setkę telefonów z życzeniami śmierci dla mojej Szefowej, wszystkiego co najgorsze dla nas i dla naszej Fundacji. Grozili podpalaniem teatru, serdecznie prosili żebyśmy nie czuli się bezpiecznie wychodząc na ulice, nie mówiąc o tym jak bardzo s**ją na nas - czytamy we wpisie Malawskiego na Facebooku.
bEDQQqLN

W dalszej części współpracownik aktorki ironicznie podziękował dziennikarzom gazety. Ostro określił także redakcję SE, którą nazwał "hienami".

Dziękuję za to serdecznie hienom z 'Super expressu', które podały numer do teatru w swojej gazecie, zachęcając czytelników do dzwonienia. Świetnie, że żerujecie na tej ciężkiej sytuacji i szczujecie ludzi, dla których ten szmatławiec jest jedynym oknem na świat. Mam nadzieję, że ludzie pracujący w tej gazecie są z siebie dumni.

Działania redakcji tabloidu potępiła m.in. współpracująca z "Gazetą Wyborczą" Katarzyna Włodkowska, pisząc, że "Super Express" przyczynia się w ten sposób do tragedii. Redaktor naczelny gazety nie czuje się jednak odpowiedzialny za falę hejtu i pogróżek, które od czasu publikacji dostają pracownicy teatru. Jak tłumaczył w rozmowie z portalem Wirtualne Media Grzegorz Zasępa, winna całej sytuacji jest Krystyna Janda.

Jeżeli pracownicy doświadczają nieprzychylnych komentarzy, to jest to wina nie "Super Expressu", tylko efekt działania ich szefowej. Nie tylko samego faktu szczepień bez kolejki, a pokrętnych, niewiarygodnych tłumaczeń, które miały miejsce po ujawnieniu tej informacji. Oczywiście nie jesteśmy zwolennikami hejtu i współczujemy, jeśli ktoś pada jego ofiarą - odpowiedział.
bEDQQqLO

Zasępa podkreślał też, że nawoływanie do telefonów wyrażane na okładce miało ironiczny charakter. Poza tym numery telefonów do Och-Tetru są przecież ogólnodostępne.

(...) W dzisiejszych czasach nikt nie potrzebuje gazety "Super Express", aby ustalić kontakt do teatru, którym kieruje pani Krystyna Janda - mówił w rozmowie z wymienionym portalem naczelny tabloidu, podkreślając, że teatr jest nierozerwalnie związany z aferą, ponieważ to tam "narodziła się idea zaszczepienia kolegów po fachu".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQQqMi
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(60)
gość
9 miesięcy temu
Po co blokujesz wpisy?!
,kiu76
9 miesięcy temu
Ciekawe jaki to TAJNY nr telefonu ma ten teatr .Może to numer ze "spalonego Teatru???
Dex
9 miesięcy temu
W drugiej dawce będzie... e... Nie ważne
bEDQQqMj
Waldi
9 miesięcy temu
Czuję zawirowanie w żołądku proszę o numer do Kryśki
K_is
9 miesięcy temu
Ha ha ha a mówi się że artyści inteligencja Narodu tylko nie wspomina się że nie myśląca
Dino.
9 miesięcy temu
Nie wiem skąd się wzięło przekonanie że aktorzy to mądrzy ludzie honorowi i porządni .Chodzące autorytety które często mówią kogo głosować przy okazji wyborów. A jak jest naprawdę. To dokładnie tak jak że szczepieniami. Po cwaniacku załatwić za plecami dla siebie a później łżeć jak pies. Gdyby wybuchła wojna to nie ma co liczyć na to stanowisko. W pierwszej kolejności spakowaliby walizki i uciekli z "ten kraj" .Całymi rodzinami. A po nastaniu pokoju upomnieli by się o swoje pozostawione mienie za które krew przelali i oddali życie szaraki którzy walczyli za nich.
Moje zdanie
9 miesięcy temu
Kto zeruje na sytuacji? Przemysł to jeszcze raz i zastanów się dlaczego ludzie tak bardzo się obruszyli dlaczego nazywają was rasa panów oderwana od rzeczywistości, dopiero pozniej pisz o tzm hejcie
Dudek
9 miesięcy temu
Smutne, te wasze komentarze.!!!PIS to wszystko nagrał , a wy się nabraliście.O to im chodziło.!!!
Ren
9 miesięcy temu
A co myśleli że pochwalą ich za to co zrobili. Sami do tego doprowadzili. To niewybaczalne
Jerry
9 miesięcy temu
Przecież numer telefonu do teatru Jandy jest ogólnodostępny w google,śmieszne jest tłumaczenie że dostała propozycję zaszczepienia przez telefon tylko niepamięta od kogo,przecież bez problemu można dotrzeć i odtworzyć treść rozmowy tel.
3456
9 miesięcy temu
Nie będziemy chodzić do teatru gdzie graja te hieny aktorskie.Maria S.zabrałaś mi szczepionke.To szczepienie bez kolejki to Wasz upadek moralny .Kto kłamie w życiu to i na scenie.
Ddddd
9 miesięcy temu
A ty jesteś z siebie dumna?
Miiiii
9 miesięcy temu
Kryska zrob liste ....i do Wumu na szczepienia
bEDQQqMb
eRKa
9 miesięcy temu
Nikt im nie grozi. Kłamią bo chcą aby im współczuć i zabłysnąć. Do roboty, albo sprzedaj pałac w Milanówek. Bierze dotacje to jeszcze jej mało. Złodziejstwo,a jeszcze szczeka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić