Orłoś ocenił debiut Holeckiej w nowej telewizji. Nie hamował się

133

W piątek 29 grudnia br. Danuta Holecka zadebiutowała na antenie TV Republika jako prowadząca głównego programu informacyjnego "Dzisiaj". Maciej Orłoś pokusił się o ocenę debiutu byłej gwiazdy TVP. Nie zabrakło mocnych słów.

Orłoś ocenił debiut Holeckiej w nowej telewizji. Nie hamował się
Maciej Orłoś ocenił debiut Danuty Holeckiej w TV Republika. (AKPA)

Danuta Holecka szybko znalazła nową pracę. Była gospodyni "Wiadomości" TVP w połowie grudnia, jeszcze przed powołaniem nowego zarządu odeszła z Telewizji Publicznej. W piątek 29 grudnia br. Danuta Holecka pierwszy raz poprowadziła program informacyjny w TV Republika. - Zapraszam na prawdziwie polskie wiadomości - zapewniła na wstępie.

Maciej Orłoś surowo ocenił Holecką podczas prowadzenia programu w TV Republika.

Ciekawią mnie jej zapisy w umowie dotyczące zakazu konkurencji. Tak samo jak i pana Rachonia. Byli w TVP, a z dnia na dzień są w Republice. To ciekawe. Może jednak w umowach nie było zakazu konkurencji i wszystko ok? Temu się pewnie przyjrzą inne osoby. Oby - zastanawia się dziennikarz w rozmowie z Plotkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Orłoś: odszedłem z TVP przez Owsiaka

Dziennikarz stwierdził, że według niego Danuta Holecka jest funkcjonariuszką Prawa i Sprawiedliwości, a nie dziennikarką. - Co ja mogę teraz sądzić o Danusi Holeckiej w telewizji Republika? To nie jest dziennikarka. Postać tragiczna. Przez ostatnie osiem lat udowodniła, że jest funkcjonariuszką Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Reprezentuje interesy polityczne tych ugrupowań. Tu się nic nie zmienia. Dalej to będzie robić, ale na antenie TV Republika. Jak i jej koledzy - podsumował Orłoś (Plotek).

Orłoś dodał, że zachowanie Holeckiej "wskazywało na to, że chce się odciąć". - Nie prowadziła okupacji budynku na Placu Powstańców. Zaskoczyła wszystkich. Z kolejnej strony patrząc, być może miejsce Danuty Holeckiej i innych osób udających dziennikarzy jest właśnie w Telewizji Republika - mówi Orłoś.

- To prywatna stacja telewizyjna. Tam nie płacą z naszych podatków. Mogą im płacić, ile chcą i mogą nie przestrzegać zasad rzemiosła dziennikarskiego. Przynajmniej wreszcie nie będzie się to odbywało w telewizji publicznej za nasze podatki, która ma z założenia pewne zasady, których nie można łamać - podkreślił Maciej Orłoś w rozmowie z Plotkiem.

Jak podawał Michał Rachoń - nowy dyrektor programowy Republiki, wydanie programu z Danutą Holecką cieszyło się dużą popularnością. - Spływają fantastyczne dane online na temat ogromnego zainteresowania widzów - podawał.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić