Oto wykształcenie Marcina Millera z zespołu Boys. Nie spodziewacie się

20

Jest liderem jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo i twórcą wielu znanych hitów. Chociaż nie skończył żadnej szkoły muzycznej, szturmem podbił serca Polaków. Można jednak powiedzieć, że Marcin Miller na scenę trafił niejako przez przypadek. Jego wykształcenie może was zaskoczyć!

Oto wykształcenie Marcina Millera z zespołu Boys. Nie spodziewacie się
Jakie wykształcenie ma Marcin Miller? (AKPA, AKPA)

''Dziecko wszechstronnie uzdolnione'' — tak mówił o sobie Marcin Miller w jednym z wywiadów. Wokalista zespołu Boys przyznał, że nie ukończył żadnej szkoły muzycznej, co nie przeszkodziło mu w podbiciu polskiej estrady.

Gdy był małym chłopcem, chodził do ogniska muzycznego, uwielbiał śpiewać i recytować, interesował się także tańcem i kabaretem. Wygląda na to, że kariera piosenkarza była jego przeznaczeniem. Dziś Miller czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Ma silną osobowość i doskonale wie, jak zrobić show.

Jednak zanim gwiazdor zawładnął sceną disco polo, wcale nie myślał o tym, by zostać artystą. Miał dość pragmatyczne podejście do życia, o czym świadczy jego wykształcenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najpierw dziecko, potem ślub. Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke złożą przysięgę daleko od Polski

Jakie wykształcenie ma Marcin Miller?

Marcin Miller ukończył liceum ekonomiczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Ełku oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Po ukończeniu szkoły średniej, Miller przez trzy miesiące studiował... w Instytucie Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

To nie koniec. W swoim życiorysie ma także posadę... w urzędzie pracy w Ełku. Miller był osobą odpowiedzialną za rejestrowanie bezrobotnych.

Przełomowym wydarzeniem w życiu Marcina Millera okazało się założenie amatorskiego zespołu. Co ciekawe, początkowo młodzi mężczyźni marzyli o tym, by być polskim Depeche Mode, ale rzeczywistość szybko zweryfikowała te plany. Okazało się, że ludzie najlepiej bawią się przy prostej, przyjemnej muzyce.

To właśnie dzięki disco-polo Marcin Miller zdobył sławę, pieniądze i sympatię tłumów. Z zespołem Boys nagrał 31 płyt i stworzył wiele hitów, które od kilku dekad nuci cała Polska. Również ci, którzy nie słuchają disco-polo, rozpoznają przeboje takie jak ''Wolność'' czy ''Jesteś szalona''.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić