aktualizacja 

Pamiętacie Annę Grodzką? Nawet się nie spodziewacie, co teraz robi

267

Przed kilkoma laty Anna Grodzka należała do grona czołowych polityków Ruchu Palikota. Działaczka przestała zasiadać w polskim Sejmie w 2015 roku. Co teraz robi? Jej dawni wyborcy mogą być zaskoczeni.

Pamiętacie Annę Grodzką? Nawet się nie spodziewacie, co teraz robi
Co robi teraz Anna Grodzka? Zaskakująca decyzja (PAP, FOTON)

Anna Grodzka pojawiła się w Sejmie w roku 2011. Szybko stała się jedną z czołowych postaci Ruchu Palikota. Została wtedy też pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie osobą publicznie ujawniającą swój transseksualizm, którą wybrano do parlamentu na szczeblu krajowym.

Co robi teraz Anna Grodzka? Zaskakująca decyzja

Kariera polityczna Grodzkiej nie potoczyła się tak, jak zapowiadali niektórzy komentatorzy. Spadająca popularność Ruchu Palikota sprawiła, że działaczka szukała dla siebie nowego miejsca. Jeszcze w 2014 roku przeszła do Partii Zieloni, po czym została wykluczona z klubu poselskiego Ruchu Palikota. W kolejnych wyborach Grodzka nie starała się o reelekcję.

Przed czterema laty Grodzka próbowała dostać się do Parlamentu Europejskiego z list Lewicy Razem, ale nie otrzymała mandatu. W tamtym okresie przystąpiła do Polskiej Partii Socjalistycznej, ale po kilkunastu miesiącach popadła w konflikt z władzami PPS. Zaczęła krytykować przewodniczącego Wojciecha Koniecznego i finalnie w grudniu 2021 roku opuściła partię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozdział państwa i kościoła. Polacy na targowisku oburzeni

Co teraz robi Anna Grodzka? Była polityczka zaskoczyła ostatnim wpisem w mediach społecznościowych. Jej fanpage przeszedł spore zmiany. "Dzieje się tak dlatego, że zmieniło się centrum mojej aktywności. Wyszłam z aktywnej polityki. To nie znaczy, że jest mi ona całkiem obojętna. Podjęłam jednak kilka lat temu decyzję, że powrócę do moich młodzieńczych pasji: do MUZYKI" - napisała była posłanka.

Grodzka ujawniła, że "głęboko" zanurzyła się w muzyce i zafundowała sobie "kilka lat intensywnej pracy nad pogłębianiem tajników kompozycji". Była parlamentarzystka zaczęła też uczyć się obsługi współczesnej technologii tworzenia muzyki.

"Moją codzienną pasją jest dziś tworzenie muzyki do obrazu - muzyka filmowa" - dodała Grodzka i zamieściła na Facebooku link do swojej twórczości w popularnym portalu Soundcloud. "Twórców filmów, którym odpowiadają klimaty muzyczne jakie stwarzam, zapraszam do kontaktu i współpracy" - podsumowała.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić