"Paski grozy" w TV Republika. Oto jak straszą Tuskiem

87

Czasem szokowały, czasem bawiły — "paski grozy" pojawiające się w serwisach informacyjnych TVP stały się pewnego rodzaju symbolem. Choć mogłoby się wydawać, że — wraz z rewolucją w mediach publicznych — przeszły do historii, okazuje się, że pojawił się pewien godny następca... To TV Republika. Po zatrzymaniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, widzowie mogli zobaczyć na ekranie paski godne starej TVP.

"Paski grozy" w TV Republika. Oto jak straszą Tuskiem
Paski w TV Republika straszą Tuskiem (Forum, Michał Kość)

"Wiadomości" TVP już nie istnieją (zastąpił je nowy program informacyjny), natomiast w nowej TVP Info całkowicie zrezygnowano z osławionych pasków, wykorzystywanych dotąd w serwisach informacyjnych. Ale fani pasków (i twórcy memów) nie muszą się martwić. Wydawca-paskowy z TV Republika robi, co może, by zapewnić widzom codzienną dawkę "rozrywki".

Paskowy z TV Republika udowodnił już, że ma naprawdę bujną wyobraźnię. Niektórzy podejrzewają nawet, że to ta sama osoba, którą zatrudniano wcześniej w TVP. W każdym razie — narracja pozostała ta sama. Paski TV Republika oczerniają rządzącą koalicję i uderzają w Donalda Tuska.

Po zatrzymaniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, paskowy z TV Republika znów starał się nastraszyć widzów Tuskiem. Jak odnotował "Fakt", na ekranie pojawiły się m.in. takie hasła:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Richardson o zmianach w TVP. "Czyściłabym dalej"
"Tusk sięga po najgorsze wzorce niemieckiego totalitaryzmu", "Tak powstaje dyktatura — Tusk buduje ustrój totalitarny", "Spontaniczny protest pod domem dyktatora Tuska w Sopocie".

To tylko kilka haseł wartych odnotowania, bo w ostatnich dniach paskowy w TV Republika naprawdę nie próżnuje. Widzowie stacji mogą się np. dowiedzieć, że "koalicja 13 grudnia przeprowadziła zamach na media" (zasugerowano również, że zamierza odłączyć internet), a minister Sienkiewicz to tak naprawdę "pułkownik Sienkiewicz"

Tusk winny całemu złu?

Czytając paski w TV Republika można odnieść wrażenie, że ktoś korzysta z szablonów, przygotowanych wcześniej w TVP.

W przeszłości z pasków Telewizji Polskiej można się było dowiedzieć m.in., że Tusk (wielokrotnie pokazywany z zaciśniętą pięścią): "atakuje polską suwerenność", "chce zniszczyć polską demokrację", "przyczynia się do rabunku Polski", "reprezentuje nienawiść i manipulacje". W jednym z materiałów pasek głosił natomiast: "Tusk znaczy bieda".

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić