Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Paulina Sykut-Jeżyna pokazała USG. Są dobre wieści

9

Paulina Sykut-Jeżyna otworzyła się i pokazała w mediach społecznościowych zdjęcie z badania USG. Prezenterka przekazała internautom dobre wieści, a także pokusiła się o apel do kobiet.

Paulina Sykut-Jeżyna pokazała USG. Są dobre wieści
Paulina Sykut-Jeżyna (AKPA, AKPA)

Paulina Sykut-Jeżyna jest jedną z najbardziej lubianych prezenterek. Nie ma w tym niczego dziwnego, gwiazda utrzymuje z fanami dobre relacje. Dla przykładu - często dzieli się z nimi informacjami z życia prywatnego za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Od lat związana jest z przedsiębiorcą, Piotrem Jeżyną, z którym ma córkę Różę. Gwiazda od czasu do czasu przebąkuje coś w wywiadach o powiększeniu rodziny, jednak w jej wypowiedziach na próżno szukać mocnych deklaracji.

Opublikowała zdjęcie USG

Prezenterka Polsatu ostatnio zamieściła na swoich mediach społecznościowych zdjęcie USG.

USG i cytologia płynna zrobione! Wiesz, że cytologia płynna jest znacznie bardziej dokładna? Badam się regularnie, Ty też powinnaś - napisała 42-latka, apelując do innych kobiet.

Wygląda więc na to, że Sykut-Jeżyna próbuje zachęcić inne kobiety do regularnych badań. Te są niezwykle ważne. Co roku na świecie raka szyjki macicy wykrywa się u około pół miliona kobiet, w tym ok 2,5 tys. Polek. Wśród nowotworów u kobiet 1 na 25 nowych przypadków to rak szyjki macicy.

To właśnie badanie cytologiczne pozwala wykryć raka szyjki macicy w stadium bezobjawowym. Cytologia płynna to badanie przeznaczone dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Specjaliści zalecają regularne poddawanie się badaniom cytologicznym – najlepiej raz do roku, a na pewno nie rzadziej niż co 3 lata. To wszystko w przypadku, gdy poprzedni wynik był prawidłowy i nie występują czynniki podnoszące ryzyko rozwoju raka szyjki macicy. Dobrze, że Paulina zdaje sobie sprawę z tego, i zachęca do badań również liczne grono swoich fanek.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić