Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Pochówek Piotra Woźniaka-Staraka. Nowe fakty w sprawie

16
Podziel się:

Zapadła decyzja dotycząca pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Sąd Rejonowy w Giżycku wydał wyrok w sprawie wuja zmarłego - Mirosława S.

Pochówek Piotra Woźniaka-Staraka. Nowe fakty w sprawie
Piotr Woźniak-Starak (YouTube)

Sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Starka nadal wywołuje kontrowersje. Producent spoczął na terenie prywatnej posesji swojej rodziny, w Fuledzie na Mazurach. W lutym 2020 roku wujek zmarłego Mirosław S. został oskarżony przez sąd o dokonanie nielegalnego pochówku.

24 marca Sąd Rejonowy w Giżycku wydał wyrok w sprawie Mirosława S. Mężczyzna został uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu wykroczenia. Decyzję uzasadniono faktem, że w świetle polskiego prawa groby "przeznaczone na składanie zwłok i szczątków ludzkich mogą znajdować się tylko na cmentarzach". Sąd ustalił, że miejsce spoczynku Piotra Woźniaka-Staraka nie jest cmentarzem, dlatego pochówek był nielegalny.

Mirosław S. nie poniósł jednak żadnych konsekwencji prawnych. Sąd odstąpił od wymierzenia kary wujowi zmarłego. Swoją decyzję uzasadnił faktem, że wybudowany obiekt nie naruszał innych przepisów. Ponadto pochówek okazał się neutralny dla środowiska. Oskarżony został jedynie obciążony kosztami sądowymi.

Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym. Na jego koncie były filmy takie jak między innymi "Bogowie", czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". 18 sierpnia 2019 roku Woźniak-Starak wypadł z motorówki na Jeziorze Kisajno. 4 dni później nurkowie odnaleźli jego ciało. Badania krwi wykazały, że zmarły był pod wpływem alkoholu w momencie wypadku.

Zobacz także: Siedzisz na Facebooku podczas homeoffice? Pracodawcy to nie interesuje. Patrzy na coś innego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
ździś
rok temu
I dobrze,ja też wytyczyłem sobie miejsce w ogródku pod dębem którego posadziłem.Mam odłożone na koszty sądowe.
pawel
rok temu
gdyby to było za dynastii Qin to by go pochowali razem z panienką która była w łodzi, z białym proszkiem który był w łodzi i z...łodzią
awrak
rok temu
omg dalej o tym...
joł
rok temu
i ok, ja też będę leżał przy domu..bądźmy wolni..
Stasio
rok temu
Żenada normalny Kowalski dostał by "kopanie uranu na Uralu"
gość
rok temu
ja mam prywatna posiadlość też każe sie pochować w swojej posiadlości jeżeli takie jest prawo a jak widac jest
Joker
rok temu
Pieniądze zrobiły swoje. Gość by żył gdyby nie kasa.
myza
rok temu
Trzeba zmienić prawo! Nie powinno być obowiązku pogrzebu. Np w Czechach można urnę z prochami przechowywać na kominku albo wysypać do lasu. U nas kk tego zabrania bo każdy pogrzeb to dla nich KASA.
pytam
rok temu
Ciekawe, że prochy P. Adamowicza umieszczono w kościele. Nie jest to cmentarz ani katakumby. "Decyzję uzasadniono faktem, że w świetle polskiego prawa groby "przeznaczone na składanie zwłok i szczątków ludzkich mogą znajdować się tylko na cmentarzach"". Czyli jak to rozumieć? Jedna osoba może być pochowana poza cmentarzem a inna nie?
CNNNC
rok temu
Polak za kostke masla dostanie rok
Poi
rok temu
Tato właściciel polskiej firmy farmaceutycznej. miliarder. To co mu kto może.?
Baś
rok temu
Jakim ON był pięknym młodym mężczyzną.Tylko oczy takie smutne.
pit
rok temu
Winny ale nie winny .
Szukaj
rok temu
Bo celebryty mogą więcej. Pytanie kto wydał zwłoki do takiego pochówku? Ktoś za to odpowiada czy znajomy znajomego z prokuratury.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić