Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Pokazali zdjęcie Bosaka sprzed 10 lat. Internauci w szoku

66

Krzysztof Bosak jest obecnie jedną z najważniejszych postaci w polskiej polityce. Niektórzy jednak pamiętają, co wicemarszałek Sejmu robił 10 lat temu. W sieci pojawiło się zdjęcie Bosaka z protestu Ruchu Narodowego w Warszawie. Internauci od razu znaleźli podobieństwo do jednej z postaci z filmu.

Pokazali zdjęcie Bosaka sprzed 10 lat. Internauci w szoku
Krzysztof Bosak (AKPA, AKPA)

Krzysztof Bosak to jeden z liderów Konfederacji i wicemarszałek Sejmu. Jego rola w polskiej polityce jest coraz większa. Wszystko wskazuje na to, że najpewniej za rok po raz kolejny powalczy w wyborach na Prezydenta RP.

Droga Bosaka na polityczne salony łatwa jednak nie była, a polityk zaczynał od swojej aktywności w skrajnie prawicowych ruchach. Zaczął od Młodzieży Wszechpolskiej, potem wstąpił do Ligi Polskich Rodzin. Następnie był związany z Ruchem Narodowym. To właśnie z tego okresu pochodzi zdjęcie, które pojawiło się w sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Tomasz Siemoniak

Zdjęcie Bosaka sprzed 10 lat. "Matrix"

W kwietniu 2014 roku Ruch Narodowy zorganizował manifestację na placu Zbawiciela w Warszawie. Wśród protestujących byli m.in. szefowie tej organizacji. Jak pisała "Gazeta Wyborcza", mundurowi zatrzymali 25 osób za zakłócanie porządku, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, a dwóch mężczyzn za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.

Wśród zatrzymanych była czwórka liderów RN - między innymi obecny wicemarszałek Sejmu. W sieci pojawiła się fotografia prezentująca tamtą sytuację. Bosak był prowadzony przez dwóch mundurowych z rękami splecionymi za plecami. Na twarzy miał okulary przeciwsłoneczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci od razu zaczęli porównywać Krzysztofa Bosaka do głównego bohatera filmu Matrix. - To nie Pan Krzysztof. To Neo z Matrixa i agent Smith - napisał jeden z komentujących. Wiele osób zwróciło uwagę na napis na koszulce Bosaka - Red is Bed.

Obecne lider Konfederacji nie angażuje się w takie wydarzenia, choć regularnie przychodzi na listopadowy Marsz Niepodległości. Złośliwi nadal wypominają mu jednak aktywność w skrajnie prawicowych ruchach. To najlepszy przykład tego, iż przeszłość każdego z polityków jest bacznie obserwowana przez przeciwników i zawsze będzie wyciągana na wierzch, gdy tylko nadarzy się okazja.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić