aktualizacja 

Prawie wygrał "Milionerów". Nie żyje 39-letni Maciej Mędrzycki

Maciej Mędrzycki, który był warszawskim strażakiem, zmarł 4 lutego w wieku 39 lat. W 2022 roku wystąpił w programie "Milionerzy". Widzowie zapamiętali jego doskonałą grę i fakt, że prawie zgarnął główną nagrodę.

Prawie wygrał "Milionerów". Nie żyje 39-letni Maciej Mędrzycki
Maciej Mędrzycki prawie został milionerem. (YouTube)

Maciej Mędrzycki był strażakiem z Warszawy. Wiele osób kojarzy go z programu "Milionerzy", gdzie jako jeden z nielicznych, miał okazję zagrać o milion. W ostatniej chwili jednak zrezygnował i zgarnął 500 tys. złotych.

Nie żyje uczestnik "Milionerów"

O śmierci Macieja Mędrzyckiego poinformowała rodzina. W mediach społecznościowych zamieszczono wpis, jednak nie ujawniono przyczyny śmierci. Uczestnik Milionerów zmarł 4 lutego w wieku 39 lat.

Z głębokim żalem chciałbym poinformować, że dziś, w wieku 39 lat, zmarł mój brat, mł. bryg. Maciej Mędrzycki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu. O szczegółach poinformuję – przekazał Aleksander Mędrzycki, zamieszczając fotografię brata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: miss mundialu nie daje o sobie zapomnieć. Co za zdjęcia!

Maciej Mędrzycki w programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego pojawił się w kwietniu 2022 r. Szło mu doskonale, aż do ostatniego pytania, które jest warte milion złotych. Brzmiało ono następująco:

Skąd najdalej jest do Końca Świata znanego też jako Głuszyna-Podlas w Wielkopolsce?

A. z Nieba w Świętokrzyskiem

B. z Czyśćca w Wielkopolskiem

C. z Piekła w Pomorskiem

D. z Raju w Łódzkiem

Uczestnik zastanawiał się nad tym pytaniem i nie był pewny, czy jego odpowiedź będzie poprawna. Zdecydował się wówczas na skorzystanie z ostatniego koła ratunkowego, czyli telefonu do przyjaciela. Zadzwonił, ale pomocy nie uzyskał. Maciej Mędrzycki postanowił nie rezygnować i zakończył grę. Ostatecznie wygrał 500 tys. zł.

Później okazało się, że Maciej Mędrzycki mógł zostać milionerem. Znał poprawną odpowiedź na to pytanie. Kiedy Hubert Urbański zapytał go, o to, co by zaznaczył, wskazał odpowiedź C., która była prawidłowa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić