aktualizacja 

Prawnik ostro o losie 17-latków. Nie ma dobrych wieści

18

Marcin Kruszewski to popularny prawnik z TikToka. Tutaj mężczyzna nagrywa filmy o tematyce prawnej, dzięki którym edukuje swoich widzów. Tym razem wziął pod lupę temat 17-latków w Polsce. Mówił o ich niełatwym losie. Czarno na białym wykazał, jak obecnie polski ustawodawca traktuje osoby w tym konkretnym wieku.

Prawnik ostro o losie 17-latków. Nie ma dobrych wieści
Prawnik mówi o 17-latkach w Polsce. Zdjęcie ilustracyjne. (TikTok, @prawomarcina)

Zawodowy prawnik Marcin Kruszewski znany jest na TikToku pod nazwą @prawomarcina. Tutaj dzieli się swoją prawniczą wiedzą i stale edukuje obserwującą go m.in. młodzież. Tym razem, w najnowszym filmiku, skupił się na tym, jak polskie prawo traktuje 17-latków. Niestety. Nie miał dla nich dobrych wieści.

Prawnik mówi o 17-latkach. "Dla polskiego ustawodawcy to zwykły kidos"

Polskie Państwo naprawdę szczerze nienawidzi 17-latków. Już tłumaczę Wam, dlaczego - rozpoczął tajemniczo Marcin Kruszewski.

"17-latek dla polskiego ustawodawcy to zwykły kidos (w slangu młodzieżowym dziecko - przyp. red.), który dalej podlega władzy rodzicielskiej. Nie może sam o sobie decydować, nie może też pracować i prowadzić własnej działalności gospodarczej, tak jak dorosły" - wymieniał po kolei prawnik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Duda dostał radę od serca. Autorem Ryszard Kalisz

Kruszewski przypomniał, że to nie koniec obostrzeń dla młodych ludzi w tym wieku. "Nie jest też - zdaniem ustawodawcy - na tyle dojrzały, żeby prowadzić najpopularniejsze typy pojazdów. (...) 17-latek, nawet jeżeli nie chce, nadal musi chodzić do szkoły, bo obejmuje go obowiązek nauki. (...) nie kupi też alkoholu" - wyliczał dalej specjalista.

No, ale zaraz, skoro nie jestem na tyle dojrzały, by kupić piwo, prowadzić samochód (...), to dlaczego jako 17-latek byłem na tyle dojrzały, żeby odpowiadać tak jak dorosły, zgodnie z kodeksem karnym i razem z dorosłymi móc trafić do przysłowiowego pierdla? - pytał retorycznie.

Następnie zaczął przewidywać, jakie komentarze pojawią się pod jego filmem. "Powiecie pewnie, że przepisy można zmienić (...). Ale polskie Państwo nie traktuje 17-latków na tyle dojrzale, żeby mogli głosować w wyborach, więc polityków będą wybierać ci starsi, których los 17-latków tak za bardzo nie obchodzi" - skwitował dosadnie.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić