Prońko wprost o Podsiadle: "Warunki wokalne ma raczej cienkie"

272

Legendarna polska artystka Krystyna Prońko pojawiła się ostatnio w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Rozmowa kręciła się głównie wokół współczesnej polskiej muzyki. Wokalistka zdradziła, że żaden z obecnych młodych artystów jej "nie elektryzuje". Najbardziej oberwało się... Dawidowi Podsiadle.

Prońko wprost o Podsiadle: "Warunki wokalne ma raczej cienkie"
Krystyna Prońko oceniła Dawida Podsiadłę i inne młode polskie gwiazdy (AKPA)

Krystyna Prońko to jedna z niezaprzeczalnych ikon polskiej muzyki. Jazzowa wokalistka zasłynęła dzięki takim przebojom jak "Jesteś lekiem na całe zło", "Deszcz w Cisnej" czy "Psalm stojących w kolejce". W latach 70. współpracowała z największymi gwiazdami w kraju, m.in. Czesławem Niemenem, Skaldami, czy Czerwonymi Gitarami.

Krystyna Prońko w podcaście "WojewódzkiKędzierski"

W ostatnich latach piosenkarka odsunęła się od show-biznesu, ale teraz postanowiła o sobie przypomnieć, pojawiając się podcaście "WojewódzkiKędzierski". Podczas spotkania dziennikarze poruszyli m.in. temat współczesnej muzyki. Okazuje się, że Prońko nie ma zbyt dobrego zdania o artystach działających obecnie na polskim rynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Słowa celebrytów o Kościele. "Masowy problem apostazji nieformalnej"

Podczas rozmowy Kuba Wojewódzki wspomniał, że gdy jako młodzieniec po raz pierwszy usłyszał hit artystki "Psalm stojących w kolejce", przeszły go dreszcze. Zapytał gościnię, czy twórczość któregoś z dzisiejszych młodych artystów wywołuje u niej podobne emocje.

Na to Krystyna Prońko pokręciła przecząco głową. Gwiazdor TVN-u zaczął wówczas wymieniać polskie wokalistki. Padły takie nazwiska jak Brodka, Zawiałow czy Nosowska. Artystka wyznała, że żadna z tych piosenkarek jej "nie elektryzuje". Przyznała jednak, że liderka zespołu Hey "wyznaczyła epokę w sposobie opisywania świata", lecz wyłącznie dla własnego pokolenia słuchaczy.

Prońko o Edycie Górniak

Dziennikarze nie omieszkali też przywołać Edyty Górniak, o której ostatnio w mediach jest wyjątkowo głośno ze względu na dyskusyjne teorie, głoszone przez nią w sieci. Krystyna Prońko oświadczyła, że bardzo lubi wokal polskiej diwy. W kontekście związanych z Górniak kontrowersji 75-latka wyznała, że nie zna osobiście swojej młodszej koleżanki po fachu.

Myślę, że każda z osób, które znajduje się w podobnej sytuacji, musi się zastanowić i wybrać: albo będzie odpowiedzialna za swoje wybory, albo przepadnie. Bez względu na to, jak się potoczyły i nadal się toczą sprawy zawodowe Edyty, to ona nie straci tego, co ma - powiedziała w podcaście Prońko.

- Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Jest wiele rzeczy, które ona może zrobić. Może w tej chwili jest w ślepej uliczce - dodała wokalistka, w odniesieniu do Edyty Górniak.

Oberwało się Dawidowi Podsiadle

Wojewódzki postanowił zapytać swoją rozmówczynię także o jednego z najbardziej popularnych artystów młodego pokolenia, to jest Dawida Podsiadłę. Dziennikarz chciał wiedzieć, czy zdaniem Prońko jego fenomen to "jeszcze zjawisko muzyczne, czy już socjologiczne"

Socjologiczno-psychologiczne na pierwszym miejscu, a dopiero potem muzyczne. Dawid pisze bardzo dobre teksty, ale do muzyki bym się czepiła. Zresztą nie tylko do niego. On warunki wokalne ma raczej cienkie - odpowiedziała wprost 75-latka.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić