aktualizacja 

Przyjaciółka szczerze o Kamińskim. Ujawniła, jakie miał nawyki

21
Podziel się:

Przedwczesna śmierć Emiliana Kamińskiego pogrążyła w smutku nie tylko jego rodzinę i przyjaciół, ale także wszystkich widzów, którzy podziwiali go zza ekranów telewizorów. Aktor zmagał się z chorobą płuc, mimo iż mocno dbał o swoje zdrowie. - Zamiast alkoholu wolał mleko - mówi "Super Expressowi" jego przyjaciółka Tatiana Sosna-Sarna.

Przyjaciółka szczerze o Kamińskim. Ujawniła, jakie miał nawyki
Przyjaciółka szczerze o Kamińskim. Zdradziła jego tajemnice (AKPA)

70-letni artysta, który odszedł 26 grudnia, od lat zmagał się z chorobą płuc. Choć przez dłuższy czas udawało się mu z nią skutecznie walczyć, ostatnio czuł się znacznie gorzej. Pod koniec życia miał mieć poważne problemy z mówieniem, dlatego ostatni raz na planie filmowym bądź serialowym pojawił się w październiku.

Mogło się wydawać, że jego problemy były związane z nałogami, jednak nie jest to prawda. Jak zdradziła "Super Expressowi" jego przyjaciółka Tatiana Sosna-Sarna, Kamiński zamiast alkoholu wolał mleko. Był aktywny fizycznie, dużo przebywał na świeżym powietrzu. Stronił także od papierosów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Święta jak tykająca bomba. Lekarz o tym, czego unikać
Na płuca chorują ludzie, którzy palą papierosy, a on nie palił. Emilian był przykładem dla innych aktorów. Dbał o siebie. Znamy się od czasów szkoły teatralnej. On był na trzecim roku, a ja na pierwszym. Nie palił i nie pił. Zamiast alkoholu pił mleko. Przynosił ze sobą na studia całą butelkę - tłumaczyła pani Tatiana.

W grudniu Kamiński został uhonorowany Złotym Medalem "Zasłużony kulturze Gloria Artis" za wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej oraz osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury, przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kiedy pogrzeb Emiliana Kamińskiego?

Emilian Kamiński urodził się 10 lipca 1952 r. w Warszawie. Był aktorem i reżyserem teatralnym, filmowym, musicalowym i dubbingowym. Miał troje dzieci: córkę Natalię (z Izabelą Jarosz) oraz synów Kajetana i Cypriana (z żoną Justyną Sieńczyłło).

Kamiński ma zostać pochowany na początku 2023 roku. "Fakt" ustalił, że aktor prawdopodobnie spocznie obok swojej mamy Zofii w rodzinnym grobowcu w Józefowie. Wciąż jednak bliscy rozważają drugą opcję, czyli pochówek na warszawskich Powązkach.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić