aktualizacja 

"Putina wgnieciemy w ziemię". Słowa Hołowni wywołały lawinę komentarzy

W Kielcach (woj. świętokrzyskie) odbył się kongres samorządowy Trzeciej Drogi. W jego trakcie lider Polski 2050 Szymon Hołownia wygłosił ze sceny przejmujące przemówienie. Uderzył w prezydenta Rosji. - Putina wgnieciemy w ziemię - grzmiał 47-latek. Słowa marszałka Sejmu wywołały burzę w mediach społecznościowych.

"Putina wgnieciemy w ziemię". Słowa Hołowni wywołały lawinę komentarzy
Szymon Hołownia (PAP, PAP/Piotr Polak)

Szymon Hołownia przed laty spełniał się jako dziennikarz i prezenter w stacji TVN. Współprowadził głośny program "Mam talent". Później w 2020 roku wystartował w wyborach prezydenckich.

Aktualnie 47-latek jest liderem partii Polska 2050, która wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym tworzy Trzecią Drogę. Hołownia od listopada 2023 roku zasiada na stanowisku marszałka Sejmu.

Hołownia ostro o Putinie. "Jest wrogiem ludzkości"

W sobotę, 17 lutego w Kielcach zorganizowano kongres samorządowy Trzeciej Drogi. Wziął w nim udział Władysław Kosiniak-Kamysz (lider PSL) oraz Szymon Hołownia (szef Polska 2050). Marszałek Sejmu wygłosił przemówienie na temat prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę

– Mam dla was dwie wiadomości, złą i dobrą. Zła jest taka, że ani Putin nie odpuści, ani świat nie stanie się nagle spokojniejszym miejscem, ale jest też dobra. Dobra jest ta, że my sobie z tym poradzimy, że zostaliśmy postawieni dzisiaj przed najpoważniejszym egzaminem od pokoleń. I chcę wam powiedzieć, że my ten egzamin zdamy (...), bo jesteśmy wspaniałym narodem, mądrych przedsiębiorczych i odważnych ludzi - rozpoczął Hołownia.

Putina wgnieciemy w ziemię, prędzej czy później trafi tam, gdzie powinien trafić: za kraty albo na cmentarz. Putin jest wrogiem ludzkości. Putin jest kimś, który przypomniał nam o wadze sojuszy, które zawieramy (…). Dzisiaj nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że trzeba wspierać Ukrainę, żeby ona mogła wygrać z tym zbrodniarzem na swoim terytorium, żebyśmy my nie musieli wygrywać z nim na swoim - skwitował.

Słowa Hołowni o Putinie wywołały lawinę komentarzy

Słowa Hołowni szybko spotkały się z gwałtownymi reakcjami internautów. Upust emocjom dawali w serwisie X.

"Wstyd! Druga osoba w państwie nie powinna nigdy stosować takiej szczeniackiej, prostackiej retoryki względem głowy innego państwa" - pisał Dawid Książek, redaktor naczelny portalu Polityka Realna.

"Panie Marszałku, jednak wojnę z Rosją wygramy i wyślemy Putina na cmentarz? Bo generał Różański był innego zdania" - twierdził dziennikarz Grzegorz Kuczyński.

"Szaleństwo kompletne. Panie Hołownia, tu Ziemia!" - dodawał Łukasz Warzecha z "Do Rzeczy".

"Pytam poważnie. Czy Hołownia to wariat?" - zastanawiał się inny użytkownik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hołownia: PUTINA WGNIECIEMY W ZIEMIĘ!!!
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić