o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Rafalala w opałach. Ordo Iuris zawiadomiło prokuraturę

209
Podziel się

Instytut Ordo Iuris zawiadomił prokuraturę w sprawie transseksualistki o pseudonimie Rafalala, która zamieściła w mediach społecznościowych film z niepełnosprawnym umysłowo mężczyzną. Instytut twierdzi, że mógł on paść ofiarą wykorzystywania seksualnego.

Rafalala w opałach. Ordo Iuris zawiadomiło prokuraturę
Rafalala ma kłopoty. Instytut Ordo Iuris zawiadomił prokuraturę. (AKPA)
bEJrItGZ

Ordo Iuris poinformowało o sprawie 11 marca na swojej stronie internetowej. Instytut zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przez Rafalalę przestępstwa z art. 198 Kodeksu karnego. Oprócz tego zgłoszono konieczność dogłębnego zbadania sprawy pod kątem gwałtu i oszustwa.

Oskarżenia wobec Rafalali mają dotyczyć opublikowanego przez nią nagrania wideo. Miano na nim udokumentować jej spotkanie z mężczyzną, "najprawdopodobniej upośledzonym lub chorym psychicznie". Zachowanie autorki nagrania ma zdaniem Instytutu charakter obsceniczny.

bEJrItHb
Wypowiedzi, modulacja głosu i gesty wykonywane przez Rafalalę mają charakter obsceniczny. Na nagraniu udokumentowane zostały czynności takie jak pocałunki, obejmowanie czy próba wręczenia pieniędzy pokrzywdzonemu - oświadczyło Ordo Iuris.

Zdaniem Instytutu mężczyzna z nagrania jest ograniczony umysłowo. Ma o tym świadczyć fakt, że na nagraniu nie był świadomy seksualnego kontekstu całej sytuacji. Nie wiedział, że Rafalala jest transseksualistką. Ponadto na wideo przyznaje, że pracuje 7 godzin dziennie. Skrócony dzień pracy również może świadczyć o jego niepełnosprawności.

Z jego wypowiedzi wynika, że jest mężczyzną heteroseksualnym, zatem prawdopodobnie, będąc świadomym, z kim ma do czynienia, nie wszedłby w intymną relację z Rafalalą. Mężczyzna być może nie wie także, że jest nagrywany. Mówi on również, iż pracuje siedem godzin dziennie, co jest typowym wymiarem pracy dla osób niepełnosprawnych - oświadczył instytut.
bEJrItHh

Jeżeli prokuratura pozytywnie rozważy wniosek organizacji, to Rafalala może mieć poważne kłopoty. Przepis kodeksu, który chce użyć Ordo Iuris, mówi o wykorzystywaniu bezradności innej osoby, która wynika z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej, do obcowania płciowego lub poddania jej do czynności seksualnej albo do wykonania takiej jest karalne. Oskarżonemu podlega wtedy karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Rafalala krótko skomentowała sprawę Facebooku. - Mam dość nękania! Pocałunek na przywitanie, w policzek i objęcie to czynności seksualne. Nie dość, że kupiłam mu buty, to robią ze mnie gwałciciela - stwierdziła.

Zobacz także: Zakupy po pandemii. "Niektóre zachowania pozostaną"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrItHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(209)
piko
7 miesięcy temu
Fajna laska mnie sie podoba ale ma cos z garem
Biedrońka w k...
7 miesięcy temu
To POtomek, czy bliźniak Rozśmiszka ?
jelonka
7 miesięcy temu
Kiedy wreszcie cale to "ordo" zostanie w Polsce zlikwidowane?
bEJrItHD
kolorowy
7 miesięcy temu
adopcja dzieci dla absolutnie Wszystkich powtarzam Wszystkich! Dotarło ?
Zdanie dnis
7 miesięcy temu
Przecież więzienie dla takiego chorego osobnika jak to to rafalala jest nagrodą
Bubu
7 miesięcy temu
Znam kogoś podobnego do tejtego.
777
7 miesięcy temu
No ale dla pełowców to są normalni ludzie.Trzeba im dać adoptować dzieci.
Pit
7 miesięcy temu
Inkwizycja miała lekarstwo na takich ........
imk
7 miesięcy temu
zwyrole w natarciu i o tym sie jeszcze pisze ?? i po co
Smutne
7 miesięcy temu
Nie zamieściła tylko zamieścił to chłop. Na filipinach jest najwięcej operacji zmiany płci na świecie i tak jak ktoś się urodził mężczyzną to ma w dokumentach imię męskie i nikt mu tego nie zmieni żaden sąd, A nazywać go mogą jak chcą ale dokumentu nikt nigdy nie zmieni. I co i nic, nikomu to nie przeszkadza. Bo takie są zasaday nie mogą być inne. Nie wyobrażam sobie aby do damskiego WC wchodził facet, bo tak on chce, a ja nie mam prawa do mojej prywatności? Dlaczego, kto tak ustalił nie pytając mnie o opinię.
Alex
7 miesięcy temu
Rozstrzelać
osa,,,
7 miesięcy temu
ALE PRZYZWOLENIE UNII JEST bo lgbt ma bogatych sponsorów jak widać , gorzej z tymi co 30 % społeczeństwa swiatowego cierpi na nadwagę i tu nikt sie z nimi nie solidaryzuje ,20% społeczeństwa światowego nosi codziennie okulary i niky w unii nie wpadł by z finasowac produkcje lekkich nieniszczących sie okularów tu sponsorów nie ma a ludzie musza widzieć i nosić a niszczą sie szybko , anorektycy tez duza grupa ale nikt o nich nie mówi a co kogo obchodzi ale jak lgbt ma problemy łóżkowe to cały swiat ma sie z nimi solidaryzować NIBY DLACZEGO ???? SEKS JEST SPRAWA INTYMNA KAŻDEGO CZŁOWIEKA I NIE JEST TO SPOŁECZNY PROBLEM A INDYWIDUALNY , NIE ROZUMIEM DLACZEGO SRODOWISKO HOMOSEKSUALNE WYCIAGA SWOJE PROBLEMY BRAKU AKCEPTACJI SIEBIE NA FORUM PUBLICZNE I NIE PANUJAC NAD SWOIMI EMOCJAMI Z BRAKU AKCEPTACJI SIEBIE ATAKUJE KOSCIOŁY , ATAKUJE , WARTOSCI PONADCZASOWE , ATAKUJE BOGA , KOSCIÓŁ , ŚWIETYCH --- PROBLEMY Z SAMYM SOBA LECZY SIĘ U PSYCHOLOGA , CI CO SIEBIE ZAAKCEPTOWALI ŻYJA NORMALNIE JAK WSZYSCY I NIKOGO TO NIE OBCHODZI , TO ŚRODOWISKO LGBT JEST NIETOLERANCYJNE WOBEC WSZYSTKICH INNYCH LUDZI , CZAS SPOJRZEC NA PROBLEM OBIEKTYWNIE I CI WSZYSCY CO NIE AKCEPTUJA SIEBIE MUSZA SZUKAC POMOCY W SPECJALISTÓW A NIE WYCHODZIC NA,, PARADY RÓWNOSCI ,,BO ONI PRZECIWNIE PRZECIEŻ CHCA NIERÓWNOŚCI , CHCA BY ICH JAKOS SPECYJALNIE TRAKTOWANO , ONI JAK WIDAC PO WYPOWIEDZI JEDNEGO Z NICH NA MÓWNICY GOTOWI ODDAC NASZE DOTACJE UNII BY SPOŁECZEŃSTWO NIE NALEŻĄCE DO LGBT NIE SKORZYSTAŁO Z DOFINANSOWŃ BO SRODOWISKU LGBT NIE TRZEBA ONI ŻYJA TYLKO SEKSEM I UCIECHAMI , A RODZINY TO NIE OBCHODZĄ ICH Z CZEGO BEDĄ ŻYĆ --- ZAKŁAMANE SRODOWISKO I TYLE W TEMACIE SPONSOROWANE PEWNIE ???? CIEKAWE KTO IM TAK KASKE PODRZUCA BO W AFRYCE DZIECI UMIERAJA Z GŁODU I BRAKU WODY I SZCEPIONEK , MOZE TA POSYPAC KASKĄ ??? DOROŚLI LGBT MOGA SAMI NA SIEBIE ZAROBIĆ , ONI RODZIN NIE MAJA , CAŁYM ICH PROBLEMEM JEST TYLKO SEKS I TYLKO O TYM MÓWIĄ , NIETOLERANCYJNI NAWET DLA SIEBIE ZARZUCAJA NIETOLERANCJE INNYM --- PSYCHIKE SIE LECZY A PROBLEMY SEKSUALNE U SEKSUAOLOGA , HOMOSEKSUALIZM JEST OD ISTNIENIA CZŁOWIEKA I CI CO SA HOMOSEKSUALNI MUSZA NAUCZYC SIE SIEBIE AKCEPTOWAĆ A NIE ATAKOWAC HETEROSEKSUALNYCH I RELIGIĘ I TYCH CO IM NIE KLASZCZA , MAMY DEMOKRACJE I PRAWO DO WYPOWIADANIA WŁASNYCH POGLADÓW I NIE MUSZA SIE NIKOMU PODOBAĆ , ZA TO SA PRAWDZIWE A NIE SZTUCZNIE WYMYŚLONE TO RODZINY NA SWOICH BARKACH NIOSĄ ISTNIENIE TEGO SWIATA I TO IM NALEŻY SIĘ POMOC UNII A NIE TYM CO PRZYJEMNOSCI W ŻYCIU TYLKO SZUKAJĄ
Polak
7 miesięcy temu
to cos powinni juz dawno zamknac w zakladzie psychiatrycznym. ktoregos dnia zrobi komus krzywde. to jest chory czlowiek i to bardzo powaznie
bEJrItHv
Rysiek
7 miesięcy temu
Dlaczego on jeszcze nie wylądował w zakładzie psychiatrycznym
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić