Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

"Jest pan złym człowiekiem". Sędzia z Poznania ma kłopoty

1815
Podziel się

Z nieprzyjemnymi konsekwencjami może spotkać się pewien sędzia z Poznania. Mężczyzna miał znieważyć prezydenta Andrzeja Dudę, za co wezwano go do sądu.

"Jest pan złym człowiekiem". Sędzia z Poznania ma kłopoty
Zdjęcie poglądowe (Wikimedia Commons)
bEJVdbTp

Sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu ma kłopoty. Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych, sędzia Piotr Schab poinformował, że 10 marca skierowano do sądu dyscyplinarnego wniosek o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej.

Sędzia ma być pociągnięty do odpowiedzialności za publikację posta na Twitterze. W jego treści miał skrytykować prezydenta Andrzeja Dudę. Przyznał, że rządzący jest "złym człowiekiem i marnym prezydentem". Według rzecznika dyscyplinarnego autor miał naruszyć art. 178 ust. 3 Konstytucji RP, który zakazuje sędziom działalności publicznej "nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów".

bEJVdbTr
Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziającym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki - napisał sędzia pod pseudonimem @jaroochocki na Twitterze.

Sędzia może ponieść konsekwencje zawodowe za opublikowanie wpisu. Rzecznik dyscyplinarny zauważył, że ten naruszył również art. 82 par. 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Konkretnie mowa o obowiązku postępowania zgodnie ze ślubowaniem sędziowskim, czyli w szczególności stania na straży prawa i kierowania się zasadami godności i uczciwości w służbie i poza nią. Piotr Schab podkreślił, że sędzie z Wielkopolski z racji wykonywanego zawodu powinien być powściągliwy w korzystaniu z podstawowych wolności i praw politycznych.

Pomimo że sędzia jak każdy obywatel ma prawo do wyrażania swoich poglądów, także politycznych, dotyczących działania osób piastujących najwyższe funkcje państwowe, to specyfika służby sędziego uzasadnia ograniczenie swobody wypowiedzi - podkreślił rzecznik.
bEJVdbTx
Zobacz także: "Wielkanoc trzeba odwołać". Święta z koronawirusem to nie święta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVdbTS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1815)
~lehu
7 miesięcy temu
Moze ww końcu ktos Twita zablokuje komu trzeba z Trumpem sie udało 😁👍
peper
7 miesięcy temu
trzeba sie wykazac nielada odwaga ,aby w czasach dyktatury napisac takie slowa ,brawo panie sedzio,kapelusze z glow
guzdaf
7 miesięcy temu
To był raczej komplement...
bEJVdbTT
otto co myślę
7 miesięcy temu
To o tym Schabie pisała Pawłowicz? A tak bardziej serio... Przecież ten Pan wyraził jedynie swoją bezstronną, obiektywną opinię. Nie zajął żadnej strony politycznej. Sucho ocenił działania głowy Państwa. Chyba, że to też już jest w tym kraju zabronione. Fakt, że wielu ludzi się z nim zgadza, nie świadczy o tym, że złamał prawo, a raczej, że nie jest w tym twierdzeniu odosobniony. Zająłbym się raczej innym sędzią. Z TK. Tam non stop sączy się jakiś jad i to językiem niskich lotów.
morus
7 miesięcy temu
Dodatkowo chcę pozdrowić "tfurcuff" wiekopomnej inwestycji dla dobra Polski czyli Elektrowni w ostrołęce. wierze też z całego serc ,ze światło narodu wie co robi i że to co zrobili z naszymi miliardami ma służyć większemu dobru , którego ja nie mogę pojać. Wierzę też ze w Polsce poprawił się poziom życia na tyle ( szczególnie u leśniczych) których teraz stać na budowaniu domów za 5mln zł. Który to tym bogactwem postanowił podzielić się z ubogim krewnym z Danielem Obajtkiem , przekazując mu w darze dom o tejże wartości. Jednocześnie informuję że uważam ,ze w wielkiej swojej szczodrości rząd kupuje 300 limuzyn dla swoich pracowników , bo wstyd patrzeć na to jak elyty rządzące jeżdżą starymi ( 5 letnimi) BMW serii 7, Audi serii 8 czy skodami SuperB na wypasie. Uważam też, że wydatek w 70mln pln jest wydatkiem niewielkim za podniesieniu prestiżu polskich rządzących ( niewielki i nie odczuwalny dla nich , bo k... łatwo jest wydawać nie swoje). Także uważam za wspaniałe rozwiązanie sprawy Covic-19 i spowodowanie że Covid-19 zabija w Polsce bardzo mało osób( teraz można je,.. w ramą czekając na przyjęcie do szpitala i na wiele innych chorób których juz praktycznie nikt nie leczy i zabiegów których nikt nie wykonuje)
morus
7 miesięcy temu
A jeśli chodzi o jaśnie panującego nam prezydenta , którego niechaj jasne słoneczko prowadzi z daleka od mojego obejścia jest "specjalistom" ekspertem wręcz od długopisów i zna się na jeździe na nartach.
morus
7 miesięcy temu
To czym jest zachowanie Pawłowicz?
anonymus
7 miesięcy temu
Od kiedy mówienie prawdy jest zniewagą ? Dla Schaba to niezrozumiałe ale on, to kliniczny przypadek serwilizmu i korupcji moralnej. Przysłowiowe "prawda w oczy kole"
a nieprawda?
7 miesięcy temu
Przecież tak myślą i mówią miliony ludzi w Polsce.
Rozum
7 miesięcy temu
Najlepsze było to chwilowe otwarcie stoków, żeby nasz skarb narodowy mógł się wyjeździć.
Janusz
7 miesięcy temu
Już Komuna-PIS zaczyna karać za prawdę, bo obrazy w tej wypowiedzi nie można doszukać się w ogóle. Jest to tylko ułamek prawdy ... Gdybym ja ta napisał musieliby wymazać 99,9% tekstu
gosc
7 miesięcy temu
powiedzial prawde i co w tym zlego najgorszy prezydent polski i najgorsi rzadzacy tym krajem polacy to co sie wyprawia w naszym kraju to zgroza tylko nas uratuje ulica
renata
7 miesięcy temu
a jak te artykuly maja sie do kryski?
bEJVdbTL
zenon pisur
7 miesięcy temu
to jest apolityczny sedzia ???????? ktory bezstronnie ma orzekac?????????????????????????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić