aktualizacja 

Schreiber o aborcji. "Czasu się nie da cofnąć"

190

Przedwyborcze obietnice Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zakładają między innymi legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży. Martyna Wojciechowska ma nadzieję na szybkie zmiany w pawie tak, aby lekarze nie ryzykowali więcej życiem matki. Inne zdanie w tej kwestii ma z kolei Marianna Schreiber, prywatnie żona ministra PiS.

Schreiber o aborcji. "Czasu się nie da cofnąć"
Schreiber szczerze o aborcji. "Czasu się nie da cofnąć" (Instagram.com)

Aborcja to temat, który z pewnością dzieli Polaków. Wszystko wskazuje na to, że po wyborach parlamentarnych 2023 władzę w Polsce straci Prawo i Sprawiedliwość, a jednym z punktów planu wyborczego opozycji była legalna aborcja do 12. tygodnia ciąży.

Każda kobieta zdecyduje o swoim macierzyństwie. W ciągu pierwszych 100 dni [po wyborach - przyp. red.] Polki odzyskają swoją godność, swoje szczęście - mówił Donald Tusk 9 września w Tarnowie. Wcześniej, podczas debaty na Campus Polska Przyszłości, jasno zadeklarował, że jego partia będzie za prawem do aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poseł PiS kluczył, ale ostatecznie przyznał. Chodzi o TVP

Schreiber przeciwna aborcji

Zwolenniczką zmian w tym aspekcie nie jest Marianna Schreiber, czyli żona ministra Prawa i Sprawiedliwości - Łukasza Schreibera. Podkreśla, że ta decyzja wpływa na kobiety przez całe życie.

Kobiety nawet po latach żałują aborcji. Nawet jeżeli w danym momencie mogą odczuwać ulgę, dokonując "świadomego" wyboru - te negatywne odczucia przyjdą do nich po latach. Smutek, żal i złość, że można było tego nie robić. Ale czasu się nie da cofnąć - twierdzi żona konserwatywnego polityka.

Schreiber w swoim wpisie nawiązała do wypowiedzi Britney Spears, która po kilkunastu latach przyznała się, że podczas związku z Justinem Timberlake'em zdecydowała się na aborcję. "Gdyby to zależało tylko ode mnie, nie miałabym aborcji" - powiedziała gwiazda muzyki.

Jak tłumaczyła Schreiber, córkę wychowuje w wierze w Boga, w wartościach takich jak: rodzina, miłość do ojczyzny. Jej zdaniem, decyzje trzeba podejmować odpowiedzialnie i nigdy za namową innych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić