aktualizacja 

Sondażowe wyniki wyborów. Mina Kukiza wyraża więcej niż słowa

978

Nie znamy jeszcze oficjalnych wyników wyborów, ale już teraz możemy stwierdzić, że niektórzy politycy muszą się pogodzić z ogromnym rozczarowaniem. Nie potrafił tego ukryć m.in. Paweł Kukiz, który — wbrew swoim wcześniejszym zapewnieniom — na wybory ruszył razem z Prawem i Sprawiedliwością. Po sieci krąży jego zdjęcie, które zdaniem internautów idealnie pasuje do sytuacji PiS.

Sondażowe wyniki wyborów. Mina Kukiza wyraża więcej niż słowa
Paweł Kukiz zafrasowany wynikami wyborów? To zdjęcie sprzed kilku tygodni krąży po siedzi (Twitter)

Paweł Kukiz wchodził do Sejmu z hasłami antysystemowymi. Gdy okazało się, że nawiązał współpracę z PiS, wyborcy byli bardzo rozczarowani.

Nie ma takiej opcji, żebym wystartował w wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli miałbym startować, to jedynie w formule koalicyjnej, bo wiem, co to znaczy pracować bez pieniędzy — mówił Kukiz kilka miesięcy przed tym, jak okazało się, że został liderem opolskiej listy PiS.

Ze wstępnych informacji wynika, że na Opolszczyźnie na liście PiS najwięcej głosów uzyskali Marcin Ociepa i Paweł Kukiz — obaj po ok. 6,7 tysiąca głosów (dane po godzinie 9 w poniedziałek).

Choć po zapoznaniu się z sondażowymi wynikami wyborów w sztabie PiS szumnie ogłoszono zwycięstwo, o szczerym entuzjazmie raczej nie było mowy. Według internautów nastroje wśród polityków najlepiej oddaje mina Pawła Kukiza na starym zdjęciu z konwencji w Opolu — wyraża więcej, niż tysiąc słów. Polityk wydawał się wyjątkowo zasmucony i zaskoczony. Przeczuwał, co go czeka?

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kukiz ostro o wyborcach: "Bezmyślni, nieodpowiedzialni ludzie"

Z pierwszych wypowiedzi Kukiza wynika, że szczególnie zmartwiło go podsumowanie dotyczące referendum.

Przypomnijmy: mimo rekordowego zainteresowania wyborami, w referendum wzięło udział tylko 40% wyborców. W rozmowie z radiem Wnet Kukiz stwierdził, że "60 proc. Polaków wykazało się bezmyślnością nie biorąc udziału w referendum". Dodał, że nad tym ubolewa i był przekonany, że "Polacy są dużo bardziej świadomym ludem". -

To jest porażka, to są dla mnie ludzie nieodpowiedzialni – skwitował, dodając przy tym, że powstrzymuje się od używania inwektyw.

Polityk wyraził również nadzieję, że uda mu się wprowadzić do Sejmu paru przedstawicieli Kukiza. Czy tak się stanie? Przekonamy się już wkrótce.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić