Szczepienie dzieci. Popularny aktor z Hollywood zabrał głos

29

Matthew McConaughey postanowił zabrać głos na temat szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi. Wcześniej aktor wywołał burzę, dowodząc, że nie należy do zwolenników takiego rozwiązania. Teraz postanowił wytłumaczyć się z wcześniejszego stanowiska.

Szczepienie dzieci. Popularny aktor z Hollywood zabrał głos
Matthew McConaughey jest przeciwny szczepieniu dzieci? Aktor się tłumaczy (Getty Images, Global Citizen 2020)

Aktor postanowił zareagować po tym, gdy media podały informację, że jest przeciwnikiem szczepienia dzieci przeciw COVID-19. Jak dowodził Matthew McConaughey, doszło do nieporozumienia.

Szczepienie dzieci przeciwko COVID-19. Matthew McConaughey jest za czy przeciw?

Matthew McConaughey oświadczył, że nie jest przeciwnikiem podawania szczepionki przeciw COVID-19 osobom nieletnim. Na dowód hollywoodzki gwiazdor przytoczył fakt, że jego najstarszy syn, 13-letni Levi, otrzymał już obie dawki preparatu chroniącego przed koronawirusem.

To nieprawda. W rzeczywistości nasz najstarszy syn, 13-letni Levi, jest w pełni zaszczepiony przeciw COVID-19 – przekonywał Matthew McConaughey (PageSix).
Zobacz także: Zobacz też: Fala COVID-19 nabiera tempa. Rzecznik rządu o obostrzeniach

McConaughey wytłumaczył, że wyrażając sprzeciw wobec szczepień nieletnich, miał na myśli grupę wiekową od 5 do 11 lat. Aktor uskarżał się, że jego jedna niesprecyzowana wypowiedź dała początek fali insynuacji, w wyniku których padł ofiarą medialnej nagonki. Tymczasem po prostu nie czuł się kompetentny, aby wypowiadać się w danym temacie.

Kiedy zapytano mnie o opinię na temat dzieci i nakazów szczepień, stwierdziłem: "Nie mógłbym jeszcze zalecić tego dzieciom". Nie było jasne, że odnosiłem się konkretnie do dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Nie mogłem polecić, aby szczepiono młodsze dzieci, (...) potrzebuję więcej informacji – podkreślał Matthew McConaughey (PageSix).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić