Szykuje się polityczny debiut? Jasna deklaracja Marianny Schreiber

127

Niecodzienne przetasowania na polskiej scenie politycznej. Okazuje się, że szeregi opozycji może wkrótce zasilić Marianna Schreiber. Żona ministra PiS chce dołączyć do Nowoczesnej. – Myślę, że widać po moich działaniach i aktywistycznych wystąpieniach, że zależy mi, aby coś zmienić – podkreśla była uczestniczka "Top Model".

Szykuje się polityczny debiut? Jasna deklaracja Marianny Schreiber
Marianna Schreiber może wkrótce dołączyć do politycznej opozycji (AKPA)

Marianna Schreiber jest żoną posła PiS i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasza Schreibera. Wygląda na to, że już wkrótce pod jednym dachem mieszkać mogą osoby należące do dwóch zwalczających się ugrupowań politycznych. Onet donosi, że Schreiber chciałaby bowiem wstąpić do Nowoczesnej.

Pierwsze powinny się o tym dowiedzieć osoby, które mi kibicują, obserwują, trzymają kciuki i podnoszą na duchu – podkreśla w rozmowie z portalem żona ministra PiS.

Marianna Schreiber zasili szeregi opozycji? Odważna deklaracja

To nie pierwszy raz, kiedy Marianna Schreiber głośno wyraża swoje poglądy polityczne. Zrobiło się o niej głośno po tym, jak "w tajemnicy przez mężem" zgłosiła się do programu TVN "Top Model". Od tego czasu żona polityka PiS chętnie zabiera głos na tematy takie jak LGBT czy prawa kobiet.

Myślę, że widać po moich działaniach i aktywistycznych wystąpieniach, że zależy mi, aby coś zmienić. Wiem, że większe szanse na to będę miała nie jako celebrytka, jak mnie wszyscy postrzegają, tylko jako członek klubu, z którym się utożsamiam – mówi Marianna Schreiber.

Schreiber jasno deklaruje, że jej podejście do różnych spraw różni się od tego, które reprezentuje jej małżonek. Nie zdradziła jednak, jak Łukasz Schreiber zareagował na jej decyzję. Stwierdziła jedynie, że "nie chciałaby w żaden sposób zaszkodzić mężowi oraz związkowi".

Marianna Schreiber w Nowoczesnej? "Wartościowa osoba z ogromnym potencjałem"

Marianna Schreiber przyznaje, że "zapisała się" już do Nowoczesnej. Jej wniosek czeka jednak na rozpatrzenie.

Miała najpierw pokazać, po co się zapisała, czy tylko na złość mężowi, czy faktycznie chce być w Nowoczesnej – podkreśla anonimowo jednej z polityków ugrupowania, cytowany przez Onet.

Przewodniczący powiatowego koła Nowoczesnej w Mińsku Mazowieckim Jerzy Mróz twierdzi, że decyzja zależy od centralnych władz partii. Sam polityk jest jednak dosyć entuzjastycznie nastawiony do Marianny Schreiber.

Uważam, że to bardzo wartościowa osoba z ogromnym potencjałem, której przede wszystkim chce pracować i działać. Widać, że ma te same poglądy polityczne, co my, jest liberałką – podkreśla w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Obejrzyj także: Michał Piróg o Mariannie Schreiber: "Była niewolnicą"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić