Tajemnicza znajomość Rydzyka. Przyjaźnił się politykiem Lewicy

34

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej znanych ludzi w Polsce i od początku rozgłośni stoi na czele Radia Maryja. Niewiele osób wie jednak, że Rydzyk w przeszłości przyjaźnił się z... politykiem Lewicy.

Tajemnicza znajomość Rydzyka. Przyjaźnił się politykiem Lewicy
Tajemnicza znajomość Rydzyka. Przyjaźnił się politykiem Lewicy (PAP, Tytus Żmijewski)

Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego imperium przeżywają bardzo ciężki czas. Niedawno obcięto wsparcie rządowe dla jego projektów, a kolejne ministerstwa rezygnują z przekazywania gigantycznych środków Radiu Maryja oraz zależnej od niego fundacji Lux Veritatis. Przez ostatnie osiem lat Rydzyk był hojnie opłacany ze środków publicznych.

Mimo to Rydzyk nie traci wigoru do pracy. Rydzyk kojarzy się przede wszystkim z prawicowymi i konserwatywnymi poglądami. Obecnie najbliżej jest mu do Telewizji Republika, która przyjęła do siebie dawnych dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Niewiele osób wie jednak, że Rydzyk w przeszłości przyjaźnił się z... politykiem Lewicy. Jak przypomina "Super Express", gdy ojciec Tadeusz Rydzyk w latach 70. przybył do Torunia, jego spotkania w kościele cieszyły się ogromną popularnością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Agata Duda pomoże szkołom? Szef ZNP o "lex Czarnek"

Rydzyk siadał z gitarą i porywał tłumy. Do kościołów zapraszał m.in. muzyków big bitowych. Liderem zespołu, który grał u Rydzyka był znany lewicowy polityk Jerzy Wenderlich. Panowie się przyjaźnili, do dziś są "na Ty".

Był czołową postacią Lewicy

Jerzy Wenderlich był wieloletnim posłem SLD. Pierwszy raz mandat posła uzyskał w 1993 r. Pełnił funkcję rzecznika tej partii, a także był wicemarszałkiem Sejmu przed dwie kadencje. Utracił miejsce w Parlamencie w 2015 roku. Od tego czasu bezskutecznie startował w wyborach samorządowych w 2018, kiedy kandydował do sejmiku kujawsko-pomorskiego, a także w wyborach 2019 do Senatu.

Wenderlich dostał w 2020 roku stanowisko w radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Jej skład powołał prezydent Jacek Majchrowski. Agencja ta odpowiada za największy plac targowy w tym mieście "Rybitwy", zajmuje się rozwojem krakowskiej dzielnicy Wesoła czy zagospodarowaniem terenu wokół lotniska w Balicach. Jak pisze portal lovekraków.pl były poseł zarabia tam około 2400 złotych brutto.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić