Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Przemysław Czarnek zaatakował Joannę Muchę. "To jest wstyd"

0

Przemysław Czarnek zaatakował na platformie X posłankę Polski 2050 Joannę Muchę. Według byłego szefa MEN w rządzie Mateusza Morawieckiego "to wstyd, że ta kobieta jest wiceministrem edukacji". Poszło o kwestię budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Przemysław Czarnek zaatakował Joannę Muchę. "To jest wstyd"
Kończy się czas Czarnka w Ministerstwie Edukacji i Nauki (GETTY, SOPA Images)

Przemysław Czarnek należy do gorących orędowników budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Podkreśla, że inwestycja ta to "wiele istotnych korzyści na rzecz Polski".

Były minister edukacji ostro krytykuje wszystkie osoby, które nie zgadzają się z jego zdaniem. Do tego grona dołączyła wiceminister Joanna Mucha.

Parlamentarzystka Polski 2050 powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską, że "budowa CPK w czasie kryzysu klimatycznego nie ma sensu". To zbulwersowało posła Czarnka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Joanna Mucha

Czarnek: To jest wstyd, że ta kobieta jest wiceministrem

Według Przemysława Czarnka Joanna Mucha nie powinna być w rządzie, bo "nie ma podstawowej wiedzy na temat CPK". Jej wypowiedzi określił mianem "wstydu".

To jest wstyd, że ta kobieta jest wiceministrem edukacji. Bo kto jak kto, ale odrobinę wiedzy wiceminister edukacji musi mieć. Także na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego - napisał na X były szef MEN.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalej polityk Prawa i Sprawiedliwości wymienia zalety, które jego zdaniem związane są z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego.

To między innymi "centrum połączeń z całym światem dla całej Europy Srodkowo-Wschodniej", "kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy", "nowoczesna, szybka kolej skomunikowana z CPK ze wszystkich stron Polski" i "grube miliardy rocznie do polskiego budżetu".

Pani minister Joanna Mucha, słyszy Pani? Do polskiego budżetu. Nie do niemieckiego - na koniec Czarnek zwrócił się bezpośrednio do posłanki Polski 2050.

Dodajmy, że losy CPK nie są jeszcze przesądzone. Sprawa realizacji inwestycji zostanie podjęta po kompleksowym audycie. Rząd chce sprawdzić, jakie korzyści płyną z budowy największego lotniska w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić