aktualizacja 

Tak kiedyś wyglądała babka z "Kiepskich". Jesteście gotowi?

115

Krystyna Feldman niewątpliwie zdobyła ogromną popularność. Ta aktorka co prawda była określana mianem królowej ról drugoplanowych, ale mimo to bardzo mocno zakorzeniła się w pamięci widzów. Wiele osób kojarzy ją ze "Świata według Kiepskich". Nie zawsze była jednak "babunią".

Tak kiedyś wyglądała babka z "Kiepskich". Jesteście gotowi?
Krystyna Feldman (Licencjodawca, AKPA)

Krystyna Feldman na świat przyszła 1 marca 1916 roku. Była wręcz skazana na aktorstwo. Wszystko za sprawą tego, że jej ojciec był znanym i cenionym aktorem teatralnym. W związku z tym Krystyna już jako dziecko zaczęła pojawiać się na deskach teatrów.

Jej karierę przerwał wybuch wojny. W latach 40. XX wieku Krystyna Feldman poświęciła się obronie kraju. Co ciekawe, była żołnierzem Armii Krajowej. Do jej obowiązków należało między innymi przenoszenie broni i meldunki.

Feldman prawie przez całą karierę dostawała role drugoplanowe. Mimo to widzowie zawsze zwracali na nią uwagę i doceniali umiejętności aktorskie. Jej pierwsza główna rola przypadła na... 88. rok życia. Wówczas wcieliła się w postać Nikifora Krynickiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Syn Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella skradł show na Oscarach!

A jak wyglądała kiedyś? Można to zobaczyć choćby na poniższej migawce. Zupełnie nie przypominała babki z kultowego serialu "Świat według Kiepskich".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Świat według Kiepskich". Babka robiła show!

Nie brakuje opinii, że odcinki "Świata według Kiepskich" z Krystyną Feldman w roli babki były zdecydowanie lepsze niż te, które nagrano bez niej. Aktorka niejednokrotnie potrafiła zrobić niemałe zamieszanie. Swoją grą wywoływała natomiast sporo śmiechu.

Feldman zmarła w styczniu 2007 roku na raka płuc. Aktorka nie poddała się leczeniu i... sama zaplanowała swój pogrzeb. Pochowano ją w stroju, w którym grała w sztuce "I to mi zostało".

Krystyna Feldman miała jasne oczekiwania. Chciała, by do jej trumny włożono dwa zdjęcia - papieża Jana Pawła II i Józefa Piłsudskiego.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić