Takie wykształcenie ma Katarzyna Cichopek. Mocno się zdziwicie

482

Katarzyna Cichopek to jedna z najsłynniejszych polskich aktorek. Sławę przyniosła jej rola Kingi Zduńskiej w "M jak miłość", jednak z zawodu nie jest aktorką! Wykształcenie Katarzyny Cichopek dla wielu może być zaskoczeniem.

Takie wykształcenie ma Katarzyna Cichopek. Mocno się zdziwicie
Wykształcenie Katarzyny Cichopek. Jaki zawód ma serialowa Kinga z "M jak miłość"? (AKPA, AKPA)

Katarzyna Cichopek znana jest z roli Kingi Zduńskiej w "M jak miłość". Od lat pracuje w telewizji, jednak wykształcenie Cichopek jest zupełnie inne. To niezawodowa aktorka i prezenterka telewizyjna. Nie ukończyła żadnej szkoły aktorskiej, a mimo to od lat gra w polskich produkcjach.

Wykształcenie Katarzyny Cichopek może być zaskoczeniem dla wielu osób. Nie każdy wie, że gwiazda nie jest oficjalnie aktorką, a tak zwanym "naturszczykiem". Nie skończyła szkoły aktorskiej mimo pracy w branży od 25 lat. Zaczynała w 1997 roku rolą Elżutki w serialu "Boża podszewka". Cichopek miała wtedy 15 lat i chodziła do LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

Gwiazda "M jak miłość" od dziecka uwielbiała brać udział w zajęciach poświęconych sztuce. Chodziła na chór szkolny, a mając 12 lat poczuła chęć występowania na scenie jako aktorka. Uczestniczyła więc w zajęciach kółka teatralnego Haliny i Jana Machulskich przy Teatrze Ochoty w stolicy. Mimo zdobycia uprawnień instruktorki teatralnej nie poszła tą drogą.

Po skończeniu liceum, gwiazda nie zdawała do szkoły teatralnej. Wykształcenie Katarzyny Cichopek nie skończyło się jednak na szkole średniej. Poszła na studia, które ukończyła z tytułem magistra. Uczyła się na Wydziale Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Skończyła tam psychologię stosunków międzykulturowych. Katarzyna Cichopek z wykształcenia jest psycholożką.

Chyba to nie jest droga, którą bym chciała podążać. Zwłaszcza że nie studiowałam psychologii klinicznej i jestem bardziej od psychologii społecznej. Takie osoby raczej nie terapeutyzują. Aczkolwiek gdy robią dalej specjalizację, jak najbardziej jest to możliwe, więc też bym mogła - mówiła "Faktowi" gwiazda.

Katarzyna Cichopek w rozmowie z tabloidem dodała też, że wyuczony zawód uprawia jedynie w domu. Jak wówczas przyznała, jest terapeutką dla swojego męża, Marcina Hakiela: - Ja nie mam jednak takiej silnej psychiki, by brać na siebie trudne tematy innych. Mam nadzieję, że jestem terapeutką dla męża, bo on jest dla mnie terapeutą numer jeden i to mi wystarcza. Nawzajem dodajemy sobie otuchy - wyznała w styczniu 2021 r. Cichopek.

Niestety, wspólne sesje nie przyniosły zbyt obfitych owoców, bo 11 marca para poinformowała, że się rozwodzi. Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek tworzyli małżeństwo od 14 lat.

Zobacz także: Katarzyna Cichopek tłumaczy się z wpadki: "Rozmowa skręca w humorystyczny ton"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić