To byłby nokaut dla Karola. Huczy od plotek

119

Źródła w brytyjskiej rodzinie królewskiej donoszą, że głośny wywiad Harry'ego i Meghan w amerykańskiej telewizji zachwiał całą monarchią. Znana pisarka Anna Pasternak uważa, że oskarżenia pod adresem dynastii mogą doprowadzić w niej do gwałtownych przemian. Zdaniem autorki bestsellerów książę Karol może wcale nie objąć brytyjskiego tronu po Elżbiecie II.

To byłby nokaut dla Karola. Huczy od plotek
Okazuje się, że książę Karol może wcale nie objąć tronu po Elżbiecie II (Getty Images)

Książę i Księżna Sussexu rozstali się z rodziną królewską w marcu 2020 roku i przeprowadzili się do Kalifornii. Niedługo potem udzielili amerykańskiej gwieździe telewizji Oprah Winfrey wywiadu, w którym pod adresem jednego z członków brytyjskiej monarchii padły oskarżenia o rasizm. Książę Harry spotkał się niedawno z rodziną na pogrzebie księcia Filipa.

Doniesienia na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. "Lepszym następcą tronu byłby William"

Anna Pasternak to autorka bestsellerowej książki "Zakochana księżniczka" o księżnej Dianie. Pisarka stwierdziła w rozmowie z magazynem Vanity Fair, że wywiad księcia i księżnej Sussexu w amerykańskiej telewizji całkowicie zaburzył funkcjonowanie "archaicznej instytucji, jaką jest brytyjska monarchia". Autorka dodała także, że nie jest przekonana co do przyszłości księcia Karola.

Opinia publiczna jest teraz bardzo mocno nastawiona przeciwko niemu. Możliwe że rodzina królewska uzna, że lepiej byłoby, gdyby następcą tronu po Elżbiecie II został książę William. Jest młodszy i wydaje się bardziej odpowiedni – oceniła.

Głos w sprawie zabrała także Diane Abbott, pierwsza czarnoskóra parlamentarzystka w Wielkiej Brytanii. – Myślę, że monarchia taka, jaką znamy, trwać będzie tak długo, jak długo żyć będzie królowa Elżbieta – stwierdziła.

Po śmierci monarchini prawdopodobnie trwać będzie wielka debata publiczna. Myślę, że to, co rodzina królewska i jej doradcy zrobili z Meghan, będzie jednym z argumentów za zmianą – oceniła Abbot.

Harry wrócił do Stanów Zjednoczonych. Nie porozmawiał ze swoim ojcem w cztery oczy

Książe Harry wrócił niedawno do Stanów Zjednoczonych, aby być ze swoją żoną. Meghan jest w zaawansowanej ciąży. Para spodziewa się wkrótce drugiego dziecka.

Harry był w Wielkiej Brytanii na pogrzebie swojego dziadka Filipa, księcia Edynburga. Miał podczas tej wyprawy rozmawiać ze swoim ojcem Karolem oraz swoim bratem Williamem. Źródła wewnątrz pałacu mówią, że nie zdecydował się jednak na rozmowę z ojcem w cztery oczy.

The Mirror donosi, że następca tronu książę Karol miał nadzieję na rozmowę ze swoim synem na osobności. Harry odrzucił jednak taką możliwość. Po pogrzebie księcia Edynburga Karol, William i Harry mieli udać się wspólnie do posiadłości Frogmore Cottage, żeby "wyprostować pewne sprawy".

Obejrzyj także: Książę Harry sam na pogrzebie księcia Filipa. Nie szedł obok brata, księcia Williama

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić