o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Książę Filip miał w Polsce rodzinę. Kuzyn mieszka w Warszawie

107
Podziel się

Książę Filip miał w Polsce kuzyna. Krewnym męża Królowej Elżbiety II był dominikanin Aleksander Hauke-Ligowski herbu Bosak.

Książę Filip miał w Polsce rodzinę. Kuzyn mieszka w Warszawie
Książę Filip miał w Polsce kuzyna (Wikimedia Commons, YouTube)
bESqexiZ

Książę Filip pochodzi z bardzo rozbudowanego rodu. Co za tym idzie miał krewnych na całym świecie. Zapewne niektórych z nich nawet nigdy nie widział, jednak nie zmieniało to faktu, że byli spokrewnieni. Okazuje się, że jeden z kuzynów męża królowej Elżbiety II jest Polakiem.

Informacje o polskim kuzynie księcia Filipa podał portal natemat.pl. Aleksander Hauke-Ligowski herbu Bosak nadal żyje w Polsce. Studiował archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W wieku 24 lat postanowił wstąpić do zakonu dominikanów i oddać życie Bogu. W swoim życiu wyjeżdżał na misje do Związku Radzieckiego i tworzył struktury zakonne w Rosji i na Ukrainie. Czynnie działał również w Komitecie Obrony Robotników. 84-latek mieszka w warszawskim klasztorze świętego Józefa. Książę Edynburga był dla niego kuzynem czwartego stopnia.

bESqexjb

Pokrewieństwo zawdzięczali Julii Hauke. Prababcia księcia Filipa urodziła się w 1825 roku w Warszawie. Była córką hrabiego Maurycego Hauke oraz Zofii Lafontaine. Ojciec był między innymi generałem Wojska Polskiego Królestwa Polskiego, czy senatorem. Car Rosji nadał mu herb szlachecki "Bosak". Dla dominikanina Julia Hauke była cioteczną prababką. Praprapradziadek księcia Edynburga Fryderyk Hauke był za to nauczycielem w Liceum Warszawskim.

bESqexjh

Książę Filip

Książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat na zamku w Windsorze. Prywatna ceremonia pogrzebowa ma odbyć się 17 kwietnia o godzinie 15:00 w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze. To właśnie tam spocznie trumna z ciałem zmarłego. W ostatniej drodze księciu Edynburga będzie towarzyszyć tylko 30 osób. Limit spowodowany jest pandemią koronawirusa.

Zobacz także: Książę Filip. Poruszające słowa rodziny o śmierci męża królowej Elżbiety II
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESqexjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
Pobóg
8 miesięcy temu
Ja też jestem kuzynem Filipa i znam wielu innych jego kuzynów. Ale PKWN, PRL i III R.P. stara się zniszczyć polskie ziemianstwo i szlachtę, i dla tego przy takich okazjach robi się wielkie halo, niby wielkie odkrycie.
Tak
8 miesięcy temu
A ja jestem jego siostra hahaha
Mays
8 miesięcy temu
...ja tam myślę , że don felipe polakiem był... To tylko kwestia czasu gdy polscy uczeni do tego dojdą...
bESqexjD
Olo
8 miesięcy temu
Książę Filip zachęcał do depopulacji , nie ma się kim zachwycać!
Gacoki
8 miesięcy temu
Ale pogoń jak na filmie. Rzymianie zakopiańskie 😂😂😂😂
Gacoki
8 miesięcy temu
Ale pogoń jak na filmie. Rzymianie zakopiańskie 😂😂😂😂
Wiesiek
8 miesięcy temu
A ja jestem Polakiem i rodzinę mam w Polsce, to co gorszy jestem? Czemu nie piszecie o mnie, myślicie że kuzynów nie mam. Mam się tym Filipem podniecać?
Ha ha ha
8 miesięcy temu
Znaleźli w górach najstarszego mężczyznę świata 112 lat ma i prowadzą z nim wywiad jak dożył tak długo co jadł i wogule czy pił i palił, dziadek opowiadał ze zdrowy tryb życia prowadzi i tak długo żyje. Nagle drzwi się otwierają z drugiej izby a tam impreza panienki na stołach tańczą wódka się leje potokiem zadyma na całego od tytoniu i trawy a w oddali jeszcze starszy dziadek siedzi nawalony, zdziwieni reporterzy pytają kim on jest? A dziadek odpowiada że to jego ojciec ale on inny tryb życia prowadzi.
Alvay
8 miesięcy temu
Nie to co w Polsce że kilkaset osób na pogrzebie Krawczyka, nawet Anglia przy śmierci władcy potrafi się dostosować do obostrzeń, które sami dają. Szacun
Strach się ba...
8 miesięcy temu
Od śmierci księcia Filipa(09.04) RIP, coraz częściej słyszy się że ktoś jest z nim spokrewniony uważam, że to nie jednorazowy przypadek i osobiście sądzę, że Królowa powinna się mieć na baczności i podwoić straże:)
wacek
8 miesięcy temu
a czy to takie wazne dla przecietnego czlowieka a czy ten ksize z innej gliny ulepiony.
Maciej G
8 miesięcy temu
Dziwne że wszyscy tam maja krew minus.
Nina
8 miesięcy temu
Kogo to??
bESqexjv
Temida
8 miesięcy temu
Spadek należy się zstępnym i pasierbom, pasierbom po spełnieniu określonych warunków. Kuzyn nie podlega pod prawo spadkowe.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić