To koniec "Teleexpressu"?! Fani programu zaniepokojeni

42

Nad "Teleexpressem" pojawiły się czarne chmury. Najnowsze analizy jasno wskazują na to, że w samym listopadzie ten program publicystyczny stracił ponad ćwierć miliona widzów! Czy jest ryzyko, że zniknie z anteny?

To koniec "Teleexpressu"?! Fani programu zaniepokojeni
Teleexpress (TVP)

"Teleexpress" jest polskim programem publicystycznym. Na antenie Telewizji Polskiej gości on od 1986 roku. Przez wiele lat ten format uznawany był za jeden z najchętniej oglądanych w kraju. Jego twarzą był Maciej Orłoś - dziennikarz pojawiał się w tym programie przez 25 lat.

Z funkcji prowadzącego Orłoś zrezygnował w 2016 roku. Wówczas prezesem TVP został Jacek Kurski.

"Teleexpress" zawsze był zieloną wyspą, a tu trzeba było porzucić złudzenia, że pozostaniemy oazą wolności słowa. Zmiana szefa upewniła mnie, że podjąłem dobrą decyzję - podkreślał wtedy Maciej Orłoś w rozmowie z "Newsweekiem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: List do św. Mikołaja w słodkim wydaniu. Maluchy będą zachwycone

Na przestrzeni lat wielu widzów odwracało się od "Teleexpressu". Przedstawiciele programu byli oskarżani o szerzenie prorządowej propagandy.

Koszmarny wynik "Teleexpressu"

W ostatnim czasie "Teleexpress" stracił aż ćwierć miliona widzów, na co wskazują analizy Wirtualnych Mediów. To jasno pokazuje, że program nie ma się zbyt dobrze.

W listopadzie 2023 roku wyniosła 2,53 mln osób (1,68 mln w TVP1, 820 tys. w TVP Info i 32 tys. w TVP Polonia). Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 25,17 proc. (rok wcześniej było to 27,89 proc. - przekazano na portalu wirtualnemedia.pl.

Strata formatu TVP jest duża, ale nadal utrzymuje się on w czołówce najchętniej oglądanych programów w kraju. W listopadzie znalazł się na najniższym stopniu podium, tuż za "Wiadomościami". Pierwsze miejsce zajęły "Fakty" TVN, które w listopadzie oglądało średnio 2,81 mln widzów.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić